Birkaç günlük farkla EYT düzenlemesinden yararlanamayan vatandaşlar da düzenlemeden yararlanarak emekli olmak istiyor.

EYT düzenlemesi netleşti ancak stajyer ve çıraklık mağdurları ile 2000 sonrası SGK girişlilerin mağduriyeti devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) düzenlemesinin detaylarını açıklayarak, "2 Milyon 250 bin vatandaşımız emekli olma hakkına kavuşuyor. Herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır" açıklamasında bulundu.

Ancak bir günlük farkla EYT düzenlemesinden yararlanamayan vatandaşların mağduriyeti devam ediyor.

Vatandaşlar 8 Eylül 1999 düzenlemesini birkaç günle kaçırmaları sonucu emekliliklerinin çok daha fazla uzamasına karşı çıkıyor. 

8 Eylül 1999’dan sonra işe başlayan ve 25 yılı dolduran milyonlarca vatandaş, “Peki biz ne olacağız? Yıllarca emekli olmayı mı bekleyeceğiz, bu eşitliğe aykırı değil mi?” diye soruyor.

8 Eylül 1999 öncesi işe başlayanlarla aynı duruma gelmek istemeyen vatandaşlar yaşanan bu mağduriyetin ortadan kalkması için yaş sınırının kademeli yapılmasını talep ediyor.

Sosyal medya uygulaması Twitter üzerinden tepki göstererek EYT düzenlemesinden yararlanmak isteyen vatandaşlar yaşadıkları mağduriyetin çözülmesini istiyor.

Kartal'da gemide iş kazası: İşçi feci şekilde can verdi Kartal'da gemide iş kazası: İşçi feci şekilde can verdi

Twitter'da #2000LereKADEME#2000LerBURADA etiketleriyle düzenlenen etkinliklere binlerce vatandaş katılarak mağduriyetin giderilmesini istedi. 

Ancak yaşanan bu mağduriyetin giderileceğine dair yetkililerden herhangi bir açıklama gelmedi.