Birkaç günlük farkla EYT düzenlemesinden yararlanamayan vatandaşlar kademeli emeklilik sisteminin gelmesiyle emekli olmak istiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) düzenlemesinin detaylarını açıklayarak, "2 Milyon 250 bin vatandaşımız emekli olma hakkına kavuşuyor. Herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır" açıklamasında bulundu.

Ancak bir günlük farkla EYT düzenlemesinden yararlanamayan vatandaşların mağduriyeti devam ediyor.

RTÜK üyesi Taşçı: EYT yasalaşmadan propaganda talimatı RTÜK’e geldi! RTÜK üyesi Taşçı: EYT yasalaşmadan propaganda talimatı RTÜK’e geldi!

Vatandaşlar 8 Eylül 1999 düzenlemesini birkaç günle kaçırmaları sonucu emekliliklerinin çok daha fazla uzamasına karşı çıkıyor. 

8 Eylül 1999 öncesi işe başlayanlarla aynı şartlardan yararlanmak isteyen vatandaşlar yaşanan bu mağduriyetin ortadan kalkması için yaş sınırının kademeli yapılmasını talep ediyor.

8 Eylül 1999’dan sonra işe başlayan ve 25 yılı dolduran milyonlarca vatandaş, “Peki biz ne olacağız? Yıllarca emekli olmayı mı bekleyeceğiz, bu eşitliğe aykırı değil mi?” diye soruyor.

2000 SONRASI KABİNEYE

Sosyal medya uygulaması Twitter üzerinden tepki göstererek EYT düzenlemesinden yararlanmak isteyen vatandaşlar yaşadıkları mağduriyetin çözülmesini istiyor.

2000 sonrası SGK'lılar #KademeYoksaOyYok diyerek yetkililere sesleniyor. Vatandaşlar, seçim öncesi bu mağduriyetin giderilmesini istiyor. Twitter'da düzenlenen etkinliğe binlerce vatandaş katıldı. Etiket kısa sürede Türkiye gündemine yerleşti.

Geçtiğimiz günlerde Twitter'da #2000LereKADEME#2000LerBURADA , #2000sonrasıKabineye etiketleriyle düzenlenen etkinliklere binlerce vatandaş katılarak mağduriyetin giderilmesini istedi.