Uzun süredir gündemde olan 3600 ek gösterge sorunu çözüme ulaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan detayları bugün gerçekleşecek Kabine toplantısı sonrasında açıklama yapacak. 3600 ek gösterge sorunu halledildi, sırada EYT'liler var.

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT konusuna ilişkin 3600 ek göstergeyi işaret etmişti. Katıldığı bir pogramda, 3600 ek gösterge sorunu çözüme kavuşturulduktan sonra EYT sorunuyla ilgileneceklerini belirtmişti. Dediği gibi de ilerliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ek göstergenin yalnızca polis, öğretmen, din görevlisi ve hemşireleri değil, tüm memurları kapsayacağı müjdesini verdi. Erdoğan, detayları bugünkü Kabine Toplantısı’nın ardından duyuracak. Yapılan çalışmaların ardından gözler Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için yapılacak düzenlemeye çevrildi. 

Atık düzenlemesine toplayıcılardan tepki: 'Neyle geçineceğiz?' Atık düzenlemesine toplayıcılardan tepki: 'Neyle geçineceğiz?'

Konuyla ilgili şu an net bir adım atılmış değil. Hükümetin konuyla alakalı yapmış olduğu açıklamalarda 3600 ek gösterge çalışmasının tamamlanmasının hemen sonrasında Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunun ele alınacağını söylemişti.