TBMM Genel Kurulunda, Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeleri içeren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin tümü üzerindeki görüşmelerin tamamlanmasının ardından EYT yasası çıktı. 

8 Eylül 1999 öncesi SGK girişi olup 3600 prim gününe sahip vatandaşların, Bağ-Kur tescil ve ABO mağdurları kapsama alınmadı. Emekli olmak için çok daha uzun süre beklemesi gereken vatandaşlar ortadaki bu adaletsizliğe karşı çıkmaya devam ediyor. 

Memura refah payı gündemde! Önce asgari ücret şimdi de memura refah payı Memura refah payı gündemde! Önce asgari ücret şimdi de memura refah payı

Gönül Boran Özüpak'tan destek geldi!

EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, 5000 gün, ABO, kısmi emeklilik ve Bağ-Kur konularında yaşanan adaletsizliğe karşı seslerini duyurmak için Twitter'da başlatılan yeni etkinliği duyurdu.

Özüpak, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, "Yaş şartı kaldırıldı ancak; Kademeli prim sistemi kaldırılmadı. 3600 kısmi emeklilik hakkı verilmedi. ABO yükseltilmedi. Bağkur prim eşitleme ve tescil meselesi çözülmedi. Mağduriyetler giderilene kadar, mücadelemizi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Hükümetin sayıları binleri aşan mağdurları görmezden gelmemesi, ikinci torba yasayla ya da seçim öncesinde bu mağduriyeti çözüme kavuşturması bekleniyor.