Son Kabine Toplantısı'nda emeklilere tek seferlik ikramiye verilmesi üzerine, 5000 ve kısmı emeklilik mağdurları kendilerininde gündeme gelmesi için çalışmalar düzenlemeye başladılar.

5000 bin prim günü veya kısmi emeklilik şartlarını yerine getiremeyen vatandaşlar, emekli olan vatandaşlarla kıyaslandığında daha uzun süre çalışmak zorunda olduklarını ifade ediyorlar. Bu durum, kısmi emeklilik mağduru olan vatandaşları çeşitli ekonomik ve sosyal sorunlarla karşı karşıya kalmaya zorluyor.

5000 ve kısmi emeklilik mağduriyetlerden ötürü binlerce vatandaş sorun yaşamaya devam ediyor. Son Kabine Toplantısı'nda emeklilere tek seferlik ikramiye verilmesi üzerine emeklilik şartlarına ilişkin olarak verilen sözlerin yerine getirilmemesi ve ortaya çıkan bu haksızlıklara karşı seslerini duyurmak için sosyal medya hesapları üzerinden bir kampanya başlatıldı.

HAK-İŞ'ten Erdoğan'a asgari ücret resti: İşleri daha da karıştırır! HAK-İŞ'ten Erdoğan'a asgari ücret resti: İşleri daha da karıştırır!

Mağdurlar yaşadıkları sorunlar nedeniyle sosyal medyada etkinlikler düzenleyerek kendileri için de çözüm talep ediyorlar.