İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, telefonla aradıkları kişilere kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak dolandırıcılık yapıldığı ihbarı üzerine geniş çaplı inceleme başlattı.

Yapılan soruşturmada polis ekipleri, kendilerine başvuran 15 kişiyi 11 milyon TL dolandıran şebekenin üyelerini tek tek tespit etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomi programımız üretim, istihdam ve ihracat tarafında meyvelerini veriyor Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomi programımız üretim, istihdam ve ihracat tarafında meyvelerini veriyor

Ekipler çalışmasını tamamlamasının ardından şüphelilerin yakalanması amacıyla Malatya'nın yanı sıra İzmir, Antalya, Mersin, Gaziantep, Denizli, Adana ve Diyarbakır’da eş zamanlı operasyon düzenledi.

Gözaltına alınan 15 şüphelinin adreslerinde gerçekleştirilen aramalarda 1 bilgisayar, 1 tablet, 4 telefon ile 2 hafıza kartı ve dijital materyaller ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 3'ü çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikce tutuklandı, 12'si ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Editör: Yudum Özel