Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT düzenlemesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yaptıkları düzenlemenin herkesi kapsayacağı bilgisini veren Bilgin, sınır koyan bir düzenleme olmayacağı konusunda EYT'lilerin içine su serpti.

Bakan Özer: "Öğretmenlerin yüzde 97'si uzman öğretmen oldu" Bakan Özer: "Öğretmenlerin yüzde 97'si uzman öğretmen oldu"

Son dakika haberi... Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının 2023 ylı bütçesinin üzerinde milletvekillerinin eleştiri ve sorularını yanıtladı. 

Türkiye'nin devleri e-para işine girdi - Dünya Gazetesi

Bilgin, şöyle konuştu: "EYT konusunda çok açık söyledim. Bugün 1,5 milyon civarında dediğim rakam; haziranda aldığımız veri. Bu rakam yıl sonu itibarıyla değişir. Çünkü orada neye bakıyoruz? Prim gün sayısına. Bazı milletvekillerince 'prime takılanlar' gibi bir şeyin oluşacağı söylendi. Prime takılanlar olmayacak. Neden olmayacak? Çünkü o günkü, 8 Eylül 1999 öncesi prim gün şartını değiştirmiyoruz; 5000 ve 5400,

PRİM GÜN SAYISI VE YIL SAYISI

Bu, kötü senaryoları kafanızdan silin. Öyle bir şey yok. Bugün bu arkadaşlar yıl sonu itibarıyla emekli olabilecek olanlar, bu düzenlemeyi yaptığımızda emekli olacak da geriye kalan yaklaşık 4 milyon insan ne olacak? İki şartı kaldırmıyoruz: Prim gün sayısı ve yıl sayısı.

Türkiye'de yaratılan para tarihi ortalamalarına yakın seyrediyor -

HERKESİ KAPSAYAN DÜZENLEME

Kadınlar için 20, erkekler için 25 şartını yerine getirdikleri zaman onlar da bundan istifade edecekler. Yani yaptığımız düzenleme herkesi kapsayan bir düzenleme, sınır koyan bir düzenleme değil. Zannedersem bu açıklamalarım yeterli olmuştur.

Talebin üzerinde bir büyümeyi gerçekleştirdiğimiz zaman enflasyona karşı ekonomik büyümeyi bir silah olarak kullanabiliriz. Asgari ücretin, 5500 lira olmasının nedeni enflasyona karşı duyarlı olduğumuzu göstermek içindi. Asgari ücreti belirlemede enflasyon etkisini geriletecek bir uygulama gerçekleştireceğiz. Aralık ayının ilk haftasında komisyonu toplayacağız. Tüm emekçiler enflasyon karşısında korunacak.

20 milyon liralık vurgun yapan çift adliyeye sevk edildi

İlgili videoyu izlemek için tıklayın 👇