Kürsüye çıkarak çarpıcı açıklamalara yer veren Acun Ilıcalı, burada Yıldırım'ın iddiaları hakkında "Kendisini mahkemeye verdim zaten. Adalet gerekli cevabı verecek" yanıtında bulundu.

Ilıcalı'nın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

"HEP İYİ ŞEYLER DÜŞÜNDÜM"

"Çok güzel bir takımın taraftarlarıyız. Bence birlik olduğumuzda yıkamayacağımız duvar yok. Genç yaşta çok zor şeyler yaşadım, anne ve babamı genç yaşta kaybettim. Ondan sonra hayata tutunurken hep iyi şeyler düşündüm, Allah da bana hep daha fazlasını verdi. Kendi kariyerimde yaşamadığım mutluluk kalmadı. Bu dönemde beni en mutlu eden şeylerden biri Fenerbahçemiz'in başarısı oldu, iyi ki Fenerbahçeliyiz."

"BAŞKANIMIZ ALİ KOÇ'U TAKDİR ETMEMİ GEREKTİRİYOR"

"Fenerbahçe'yi Avrupa'da şampiyonluğa oynayan güçlü ve yenilmez bir takım haline getirmek için çalışmalara başladık. 24 saat durmadan çalışıyoruz.

Gördüğüm tablo, başkanımız Ali Koç'u takdir etmemi gerektiriyor. Onun geldiği Fenerbahçe'de 600 milyon euro borç, maaşlar ödenmiyor...

Geldiğim Fenerbahçe'de ise kadrosu güçlü, 1 mağlubiyetle geçen bir sezon, adaletin olmadığı bir sezon, hep beraber burada buluşup bütün Türkiye'ye bu mesajı verdiğimiz bir sezon oldu. Şimdi sıra geldi şampiyonluğa."

"ADALET GEREKLİ CEVABI VERECEK"

"Sayın Aziz Yıldırım'ın hakkımdaki suçlamaları çok üzücü. Biliyorsunuz yakın bir dostluğumuz vardı. programıma konuk oldu, defalarca şeref tribününde beni ağırladı, ben onu zor durumunda hapishanede ziyaret ettim.

Şahsıma atılmadık çamur kalmadı. Aziz Yıldırım çok ağır şeyler söyledi cevap vermek istemiyorum. Kendisini mahkemeye verdim zaten. Adalet gerekli cevabı verecek."

"MOURİNHO BENİ ARADI"

Öte yandan, Ilıcalı,  Aziz Yıldırım'ın Jose Mourinho'nun menajerine komisyon verildiği yönündeki iddialarına ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

Milli Takım, Gürcistan'ı 3-1 mağlup etti: EURO 2024'e galibiyetle başladı Milli Takım, Gürcistan'ı 3-1 mağlup etti: EURO 2024'e galibiyetle başladı

"Siz 'Jose Mourinho'nun menajerine açıktan para verildi' derseniz burada 3 suçlanan oluyor: Fenerbahçe, Jose Mourinho'nun menajeri ve dolayısıyla Jose Mourinho. Jose Mourinho, Aziz Yıldırım’ın yaptığı suçlamaları duymadı mı? Yarın Mourinho’nun yüzüne nasıl bakacaksınız? ‘Açıktan komisyon aldı.’ diyorsunuz. Mourinho beni aradı, ‘Bana neden çamur atılıyor, anlamadım’ dedi."

Kaynak: haberet.com