Adalet Bakanlığı'ndan çalışanlarını mutlu edecek bir promosyon anlaşması geldi. Anlaşmaya göre, Vakıfbank tarafından bakanlık personeline peşin olarak 25 bin TL promosyon ödenecek. Ödemeler 1 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışanlarına promosyonla ilgili önemli bir müjde geldi. Bakanlık çalışanlarına Vakıfbank tarafından 25 bin TL promosyon ödemesi yapılacak.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

Adalet Bakanlığı, konuyla ilgili bir açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı: 

Vahşice katledilen Azra'nın annesi isyan etti: "Kızımın parçalarının yerini söylemeden gitti!" Vahşice katledilen Azra'nın annesi isyan etti: "Kızımın parçalarının yerini söylemeden gitti!"

"Adalet Bakanlığı personelinin banka promosyon anlaşması rekor bir rakamla protokole bağlanmıştır. Adalet Bakanlığı merkez ve merkez dışı birimleri ile adalet teşkilatında görev yapan personelin maaş, ücret ve diğer ödemelerinin yapılacağı bankanın tespit edilmesi amacıyla gerçekleştirilen ihalenin ilk oturumu 19 Ağustos 2022 tarihinde yapılmıştır.

İhalenin ilk oturumunda en yüksek teklif 20 bin 100 TL olarak Vakıfbank tarafından verilmiştir. Diğer bankalar ise ihaleden çekilmiştir. Bakanlığımız temsilcileri ve Büro Memur Sen ile Koop İş Sen yetkililerinin katılımıyla 22 Ağustos 2022 tarihinde yapılan ihalenin son oturumunda Vakıfbank peşin ödenmek üzere 25 bin TL olarak teklifini revize etmiştir. Bu teklif üzerine ihale bu rakam üzerinden sonuçlandırılmıştır." 

NE ZAMAN HESABA YATACAK?

Açıklamada, ihale sonucunda 3 yıllık promosyon bedeli olarak belirlenen 25 bin TL'nin 1 Eylül 2022 - 1 Ekim 2022 arasında tek seferde, peşin ve eşit olarak hiçbir kesinti olmadan bakanlık personellerine ayrı ayrı ödeneceği belirtildi.