Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Wout Weghorst'un transferine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Ahmet Nur Çebi, basın mensuplarına transfer süreçlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

 Çebi, Weghorst transferini bitirmeye yakın olduklarını belirterek, "Çok uzayacağını sanmıyorum. 2-3 gün içinde bitmesi lazım. Kararı olumlu gözüküyor, şu anda kulübüyle uğraşıyoruz. Muleka da listemizdeki isimlerden bir tanesi ama Weghorst şu anda daha önde ve önceliğimiz onda. Cenk için kapımız her zaman açık. Her zaman için çözebileceğimiz bir konu olarak gözüküyor. Kendisi de istekli ama her şeyin bir 'aması' var" diye konuştu.

Beşiktaş'tan yıldız oyuncuya transfer izini çıkmadı! Beşiktaş'tan yıldız oyuncuya transfer izini çıkmadı!

ABDÜLKERİM BARDAKCI KONUSU

Ahmet Nur Çebi, Galatasaray'a transfer olan Abdülkerim Bardakcı'yla ilgili olarak ise, "Ekonomimize uymayan hiçbir şeyi yapmayacağımızı baştan beri söyledim. Benim yönetim tarzım bu. Başarılı bir transfer, ekonomisi ile beraber yapılabilmişse başarılıdır. Yoksa kim neyi isterse verdiğiniz transferi herkes yapabilir. Kağıda imza atıyorsunuz, milyonlarca lira ödüyorsunuz ve o insanlar size geliyorlar. Bu bir başarı değil. Bunu minimize ediyorsanız, takım bütçesiyle dengeli halde yapıyorsanız o transfer iyi bir transferdir" şeklinde konuştu.

"TÜRK FUTBOLCULARIMIZ REHAVETE KAPILACAKTIR"

Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) yabancı oyuncu kuralı ile ilgili bir çözüm formülü teklif ettiklerini ancak kabul görmediğini söyleyen Çebi, "14 takım olarak TFF'ye müracaat ettik ve '8+3 için teşekkür ederiz ama +1 yabancı oynatma hakkını verin. Eğer kullanırsak oynadığı maç kadar 100 bin lira ceza ödeyelim. Bu paralar da TFF'nin kasasında biriksin, yerli oynatana da bunlar ödensin şeklinde teklifte bulunduk' ama maalesef kabul görmedi. Bunu doğru bulmuyorum. Yerli futbolcuların fiyatları kulüpler tarafından karaborsa artırılmaya çalışılıyor. Eğer bir şeye ihtiyaç var ise onun fahiş olmaması için gereken arzın önünü açmanız lazım. TFF bunun önünü açmıyor. Sadece bunu A Milli Takıma yerli futbolcunun bulunabilmesi için yaptığını ifade ediyor. Türk futbolcularımız 'nasıl olsa benim formam garanti' diye rehavete kapılacaktır. Bunun da Türk futboluna katkı vereceğini düşünmüyorum. Yerli futbolcunun oynamasını teşvik etmeli, yabancınınkini de cezalandırmalısınız. Bunun parasal bir değeri olması lazım. O yasak, bu yasak demeyle bu işin olacağını düşünmüyorum. Konyaspor'un da futbolcusunu satarken yerli futbolcu şartını iyi değerlendirdiğini görüyoruz. Tebrik ediyoruz, haklıdır. Gazetelerde yazıldığı gibi bahsi geçen rakamların hem kulübüne hem oyuncuya yarısını önermiştik. Bunların üzerine rakamlar çıktığı zaman da çekilmeyi bildik. Kulübümün başkalarının kullanıp da basamak yapabileceği, fiyat artışı sağlayabileceği bir kulüp olarak görülmesini istemiyorum. Bunun için de gerekeni ilk anda yaptık" ifadelerini kullandı.