AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MKYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Uluslararası Başsavcısının değerlendirmeleri önemli. Netanyahu hükümetinin sivil nüfusu kasıtlı bir şekilde hayatta kalmaları için gereken şeylerden mahrum ettiğini belirtiyor. Bunlardan biri kasten aç bırakılmaları. Sivil nüfusu kasıtlı olarak hedef alarak suç işlediğini belirtiyor. Bu gecikmiş bir taleptir, umarız ki bundan sonra bu bir karara dönüşür"

"İspanya, Norveç ve İrlanda'nın Filistin'i bir devlet olarak tanıyacaklarını açıklamasından memnunuz. İsrail bu karar sonrasında hemen büyükelçilerini geri çağırdı. Bu umarız ki bütün Avrupa'ya örnek olur. İspanya hükümeti en başından beri olduğu gibi tutumlarını devam ettirdi. Onlara da teşekkür ederiz. İlk defa Batı çevresinden İspanya, Norveç ve İrlanda ilk deva haktan yana durmuştur"

"ABD'DEN BU SESLERİ DUYAMIYORUZ"

"ABD'den bu sesleri duyamıyoruz. Yakın zamanda çok korkunç bir açıklama Senatör Graham tarafından yapıldı. Atom bombası gibi İsrail'in de kullanabileceğini söyledi.

Yasa tasarısı gönderdiler ve bunun esası İsrail karşısındaki bütün eleştirileri susturmak. İsrail'in soykırım yaptığını söylemeyi suç haline getirmeye çalışıyorlar. İsrail'in Nazi'ler gibi davrandığını söylemeyi yasaklıyorlar. Amerikan üniversitelerinde protesto gerçekleştiren bütün öğrencileri yargılamaya yol açıyorlar.

Netanyahu hükümeti dünyadaki Yahudilerin duruşunu gölgeleyen, İsrail'deki herkesin güvenliğini tehlikeye atan bir tutum sergiliyor. Bütün bunlar düşünce özgürlüklerinin ve diğer hassasiyetlerin korunmasının ortadan kalktığını gösteriyor. Bir ülkenin kendini savunma hakkı cinayet işleme hakkı vermez. Başka ülkelerin halklarına saldırma gerekçesi olamaz. İsrail'in sokaklarında nasıl Netanyahu nasıl protesto ediliyorsa, Netanyahu hükümetinin insanlık adına mahkum edilmesi gerekir"

MSB duyurdu: Irak ve Suriye'nin kuzeyinde 17 terörist etkisiz hale getirildi MSB duyurdu: Irak ve Suriye'nin kuzeyinde 17 terörist etkisiz hale getirildi

Ömer Çelik Ak Parti

"ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR"

Çelik, sokak hayvanları yasasına yönelik ise şu beklenen açıklamayı yaptı:

"Adı üstünde taslak. Bununla ilgili toplumda çeşitli talepler var. Üzerinde çalışılıyor. Önümüzdeki hafta ya da sonraki hafta TBMM'ye gelmesi planlanıyor. Çalışmamız tamamlanmadı"

Editör: Gizem Külcü