AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, seçim tarihi ve başörtüsü düzenlemesi konularıyla ilgili son gelişmeleri açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, seçim tarihi ve başörtüsü düzenlemesi  konularıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.Hamza Dağ kamuoyundaki tartışmaları takip ettiklerini, seçimlerin normal tarihi olan haziran ayının tatil ve sınav dönemine denk gelmesinin değerlendirildiğini ifade etti.

Afyon'da korkutan deprem Afyon'da korkutan deprem

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "MYK ve MKYK'da bu konuda bir müzakere durumu henüz söz konusu olmadı. Müzakere edildiğinde ve bir karar noktasına geldiğinde bunu kamuoyu ile paylaşırız." diye konuştu.

"Seçim tarihine ilişkin 18 Haziran dışında bir kararımız yok. Eğer böyle bir durum olursa Anayasada, seçim mevzuatında karşılığı var. İki türlü seçime gitme imkanı var. Birisi Meclis'in 360 milletvekiliyle karar almasıyla diğeri de Cumhurbaşkanının Meclis'i feshetmesiyle. 18 Haziran değil de başka bir tarih durumu söz konusu olacak olursa bunlardan birisi uygulanabilir. Muhalefet 'ben bu işte yokum' derse kendileri bilir."

Başörtüsü düzenlemesine ilişkin...

Başörtüsüne ilişkin anayasa değişikliği teklifine ilişkin muhalefetin nasıl bir tavır göstereceği sorulan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, teklif karşısında muhalefetin sessizliğe büründüğünü söyledi.