AK Partili Selahattin Çolak, 31 Mart tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimler sonrasında Hatay'ın Hassa ilçesinde belediye başkanı olarak seçildi. Kazandığı seçim zaferinin ardından Çolak, açıklamalarda bulundu ve konuşmasında Alevi vatandaşları hedef alan ifadelere yer verdi.

"YARIN BİR GÜN HESAPLAŞACAĞIZ"

Çolak, tepki çeken konuşmasında "Samandağ, Arsuz, Defne blok olarak oraya geçti. Bizim içimizde de var Samandağlılar onlara da yazıklar olsun. Biz milliyetçi, muhafazakar insanlar olarak Samandağ'ın Alevi'si afedersin blok gidiyor neredeyse yüzde 100. Onlarla da yarın bir gün hesaplaşacağız." ifadelerinde bulundu.

Ekrem İmamoğlu, Trabzon'da: Ülkemiz derin bir yoksulluk yaşıyorsa onun hesabını sorun Ekrem İmamoğlu, Trabzon'da: Ülkemiz derin bir yoksulluk yaşıyorsa onun hesabını sorun

KONUYA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPILDI

AKP İl Başkanı Mustafa Erdoğan, şok sözlerin ardından “Hassa Belediye Başkanı Selahattin Çolak, Hassa ilçesinde bir konuşma esnasında sarf ettiği ifadeler nedeniyle partimiz tarafından disiplin kuruluna sevk edilmiştir.” dedi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN ÖZÜR AÇIKLAMASI YAYIMLADI

Gelen yoğun tepkiler üzerine, Çolak şahsi sosyal medya hesabı üzerinden özür açıklamasında bulundu. Yayımlanan mesajda Çolak, "Seçim akşamı Hassa'da gerçekleştirdiğim konuşmada, kasıt dışı sarf ettiğim talihsiz ifadeler nedeniyle büyük üzüntü duyuyorum. Bu sözlerimden ötürü başta Samandağlı hemşerilerim olmak üzere tüm Alevi kardeşlerimden özür diliyorum. Hatay'ımızın hoşgörü, kardeşlik ve beraberliğe dayalı yapısı her türlü siyasi sonuç ve makamdan daha önemlidir. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak, toplumun her kesimini birliktelik içinde kucaklama ilkesiyle hareket ediyoruz. Bu nedenle, sözlerim sebebiyle oluşan durum için partim ve ittifakımızın tabanından da özür diliyorum." ifadelerine yer verdi.