Cumhurbaşkanı Başdanışmanından ittifakta önemli 9 ilke: Bahçeli’ye mesaj mı var? Cumhurbaşkanı Başdanışmanından ittifakta önemli 9 ilke: Bahçeli’ye mesaj mı var?

Trabzon'un Tonya ilçesinde, AK Partili Belediye Başkanı Osman Beşel (61), mesai saatine uymadıkları gerekçesiyle haklarında tutanak tuttuğu 63 ve 64 yaşlarındaki iki memur tarafından makam odasında darbedildi. Başkan Beşel, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilirken, iki memur gözaltına alındı.

Olay, akşam saatlerinde ilçe merkezi Orta Mahalle'de bulunan Tonya Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşti. İddiaya göre, ilçe belediyesinde görevli memurlar H.U. (63) ve H.K. (64), mesai saatine uymadıkları gerekçesiyle haklarında tutanak tutulmasına tepki gösterdi. Beşel'in makam odasına giren memurlar, Başkan ile tartışmaya başladı ve ardından biri Beşel'e kafa atarken, diğeri tokat attı. Diğer belediye görevlilerinin müdahalesiyle memurlar uzaklaştırıldı. İhbar üzerine belediyeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Başkan Beşel, götürüldüğü İlçe Devlet Hastanesi'nde tedavi gördükten sonra taburcu edildi. Darp raporu alarak şikayetçi olan Beşel'in şikayeti üzerine, memurlar "kamu görevlisine hakaret", "kamu malına zarar verme" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlamalarıyla gözaltına alındı.

ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ SALDIRIYI KINADI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla saldırıyı kınadı. Tunç, “Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel’e odasında fiili saldırıda bulunulmasıyla ilgili Tonya Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında 2 şüpheli gözaltına alınmıştır. Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel’e acil şifalar diliyor, saldırıyı şiddetle kınıyorum” açıklamasında bulundu.

AK PARTİ İL BAŞKANI VE ESKİ MİLLETVEKİLİNDEN KINAMA

AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu ve AK Parti Trabzon eski milletvekili Salih Cora da sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunarak saldırıyı kınadı. İl Başkanı Sezgin Mumcu, paylaşımında "Tonya Belediye Başkanımız Sayın Osman Beşel'e makamında yapılan saldırıyı kınıyorum. Bu saldırı aynı zamanda Tonya halkının iradesine saldırıdır. Saldırganların hukuk içerisinde hak ettikleri cezayı alması için ne gerekiyorsa yapacağız. Olayın sonuna kadar takipçisi olacağım. Başkanımıza çok geçmiş olsun" dedi.

Cora ise paylaşımında, "Tonya Belediye Başkanımız Sn Osman Beşel'e makamında yapılan saldırıyı ve darp girişimini şiddetle kınıyorum. Bu saldırı ile milli irade ve halkımızın özgür iradesi hedef alınmıştır. Hiçbir tehdit, baskı ve şantaj bizi yolumuzdan geri döndüremeyecektir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Global