Hatay'da yabancı uyruklu 27 kadın yakalandı Hatay'da yabancı uyruklu 27 kadın yakalandı

Leros adalarında yaşanan kaza sonrasında, önce Bodrum'a ardından da Nişantaşı'ndaki özel bir hastaneye getirilen Vuslat Doğan Sabancı ve Ali Sabancı'nın tedavileri yoğun bakım ünitesinde sürüyor.

Leros'ta geçirdiği kaza sonrasında dalağı alınan ve aort yırtılması ihtimali nedeniyle önleyici bir operasyon geçiren Ali Sabancı, hastaneye getirildikten sonra kalp damar cerrahları tarafından tekrar ameliyat edilmişti.

5.5 saatlik bir operasyon gerçekleştirildi

Son gelen haberlere göre, aort damarına stent takılan Ali Sabancı, akşam saatlerinde travmaya bağlı bir kanama nedeniyle yeniden ameliyata alındı. Operasyonu Genel Cerrah Prof. Tunç Yaltı ve Damar Cerrahı Haldun Karagöz liderliğindeki bir ekip gerçekleştirdi. Ayrıca, Ali Sabancı'ya beyin kanaması ihtimali nedeniyle embolizasyon uygulandığı da kaydedildi.

Vuslat Doğan Sabancı da travmatoloji ve plastik cerrahi uzmanlarının katıldığı 5.5 saatlik bir operasyonun ardından yoğun bakıma alındı.

Ali Sabancı ve eşinin sağlık durumu olumlu yönde ilerliyor

Esas Holding tarafından yapılan açıklamada, Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı'nın sağlık durumlarının olumlu yönde ilerlediği belirtildi.

Esas Holding'den yapılan açıklamada, "Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı'nın tüm operasyonları başarıyla sonuçlanmış olup sağlık durumları daha da iyiye gitmektedir ve titizlikle takip edilmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunar, geçmiş olsun dilekleri için teşekkürlerimizi iletiriz" ifadelerine yer verildi.