Şuşa şehrinde gerçekleştirilen konut projesinin açılışında konuşma yapan Aliyev, Fransa'nın Ermenistan'ı silahlandırmasına tepki göstererek Fransa'ya gözdağı verdi. Aliyev, konuşmasında “Fransa'nın Ermenistan'a verdiği öldürücü silahların kritik seviyeye ulaştığını görürsek, kimse bizi olacaklardan sorumlu tutmasın” ifadesinde bulundu.

"HERKES BİLİYOR"

Konuşmasında Aliyev, "Politikamız uluslararası hukuk ve adalete dayanmaktadır. Ermenistan'da intikamcı güçler yeniden ayaklanırsa ve Fransa'nın Ermenistan'a verdiği öldürücü silahların kritik seviyeye ulaştığını görürsek, kimse bizi olacaklardan sorumlu tutmasın” diyerek kimsenin Azerbaycan ordusunun önünde duramayacağını belirtti.

Devamında Aliyev, şu ifadelere yer verdi:

“Zaten bizim neler yapabileceğimizi, ordumuzun neler yapabileceğini, irademizin ne kadar güçlü olduğunu herkes biliyor. Kimse bize bir şeyi zorla kabul ettiremez, iç işlerimize kimse karışamaz” 

"BU SÖZLERİN GERÇEKLEŞTİĞİNİ GÖRÜYORUZ"

Kimseden korkmadan operasyonlar düzenlediklerini aktaran Aliyev şu açıklamalarda bulundu:

“Terörle mücadele operasyonu sonucunda tarihi ve kadim topraklarımızı işgalcilerden kurtardık. Devletimizin gücünü ve güçlü siyasi irademizi bir kez daha gösterdik.
Hesaplaşmadan, büyük bir profesyonellikle operasyonu gerçekleştirdik. Böylece Azerbaycan devlet egemenliğini yeniden tamamen tesis etmiş olduk.”

"ŞUŞA'NIN YENİ BİR DÖNEMİ BAŞLIYOR"

Aliyev, Şuşada'ki evlerin geleneksel bir mimariyle inşa edildiğini belirterek, "Bugün, Şuşa'nın yeni bir dönemi başlıyor. 8 Kasım 2020'de yaptığım konuşmada, Şuşa'yı yeniden canlandıracağımızı söylemiştim ve işte bugün bu sözlerin gerçekleştiğini görüyoruz.” dedi.

Konutlara ilişkin açıklamalarda bulunan Aliyev devamında şu ifadelere yer verdi:

Netanyahu’dan tepki çeken sözler: Filistin bir "terör devleti" olacak Netanyahu’dan tepki çeken sözler: Filistin bir "terör devleti" olacak

“İlk projede 450, ikincisinde yaklaşık 300, üçüncüsünde ise yaklaşık 500 daire inşa edilecek. Bazıları zaten tamamlanmış durumda ve bugün bu dairelerin sahipleri taşınacak.
Tüm evler geleneksel Şuşa tarzında güzel bir mimariyle inşa edilmiştir. Şuşalılar, bu yeni evlerde rahatça yaşayacak, memleketlerinin tarihini yeniden inşa edecek ve koruyacaklar”

Kaynak: İHA