EYT Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Alper Özüpak, Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'in açıklamasına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, dün akşam Kabine Toplantısı'ndan sonra EYT konusuna ilişkin "Masamızda sadece bir tane EYT formülü var" açıklamasını yaptı.

EYT Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Alper Özüpak, Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'in yaptığı açıklama üzerine Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu:

Staj mağdurları gündemde kalmaya devam ediyor Staj mağdurları gündemde kalmaya devam ediyor

"Bütün EYT mağdurları çözüm için devletinden cevap beklerken EYT Federasyonu ülkenin en büyük STK sı olarak masada olmalı Milyonları alanlara meydana toplamış Gönül bşk sorunlarımız için masada olmalıdır"

"EYT mağdurları ülkenin en bilinçli en olgun insanlarıdır"

"Çözümü oldu bitti ye getirmek yeni mağduriyetler yaratacak. Her çözüm için bizim tavrımız net. Son EYT'li emekli olana kadar 1999 öncesi gasp edilen haklarımızı alana kadar mücadeleye devam edeceğiz"

"EYT mağdurları ülkenin en bilinçli en olgun insanlarıdır. Sadece gasp edilen haklarımızı istiyoruz ve 1999 öncesi haklarımızı eksiksiz olarak alana kadar mücadeleye devam edeceğiz"