EYT Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Alper Özüpak, sosyal medya hesabı üzerinden, "EYT'liler yoğurdu üfleyerek yiyeceğiz, siyasete vesiyasetçiye EYT'lilerin güveni kalmadı." ifadelerini kullandı.

Seçimlerin yaklaşmasıyla beraber büyük bir kitleye sahip olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar(EYT) sorunu iktidarın gündemine geldi. Geçtiğimiz günler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı EYT düzenlemesiyle iligil Aralık ayınca Meclis'e sunulacağını söylemişti. Şubat 2023'te yürürlüğe girmesi beklenen EYT'düzenlemesinde ilk etapta bir buçuk milyon kişi emekli olabilecek.

EYT ile ilgili kulis bilgisini paylaştı: "EYT toplumun beklediği şekilde çözülmeyecek" EYT ile ilgili kulis bilgisini paylaştı: "EYT toplumun beklediği şekilde çözülmeyecek"

Alper Özüpak konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı;" Seçim vaadi olmamak ve Resmi Gazete'de görene kadar biz EYT liler yoğurdu üfleyerek yiyecegiz, siyasete ve
siyasetçiye EYT'lilerin güveni kalmadı. Seçim vaadi verenleri ve seçimden sonra biz mağdurları unutanları sakın unutmayın. Yerel seçimlerde EYT'lilerin birlik ve beraberliğini görüp sandığa etkimizden dolayı gücümüz ve birligimiz bugün bizi öne çıkarmıştır. Resmi Gazete'de görmeden EYT yasası onaylanmadan "alansa alan meydansa meydan" demeye mücadeleye devam edeceğiz. Sonuna sonuç alana kadar mücadeleye devam. Yaşasın Eyt kardeşligimiz..."  ifadelerini belirtti.