Haftanın son işlem gününe altın fiyatları düşüşle başladı. Altının gram fiyatı, şu anda 1.182 liradan işlem görüyor. Altın yatırımcılarına ise uzman isimden kritik uyarı geldi.

AK Parti'den kritik açıklama! EYT'de prim şartı değiştirilebilir mi? AK Parti'den kritik açıklama! EYT'de prim şartı değiştirilebilir mi?

Son dönemde sert hareketlenmeler yaşayan altın fiyatları merak konusu oldu. Yakın zamanda 'altın fiyatları düşecek mi, yükselecek mi?' soruları yeniden gündeme geldi. Bu noktada ise uzman isim altın yatırımcılarını uyardı! Altının gram fiyatı, haftanın son işlem gününe düşüşle başlamasının ardından birçok altın yatırımcısı merakla altın fiyatlarının düşüşmü yoksa yükselişmi yaşayacağını merak ediyor.

4Altın

ALTIN ALMAK İÇİN ACELE ETMEYİN

Altın uzmanı İslam Memiş, bugünkü yazısında altın yatırımcılarına bekleyin uyarısı yaptı. İslam Memiş'in açıklamaları ise şöyle;

''Altının ons fiyatında (xau/usd) bin 850 destek bin 950 direnç seviyeleri. Bulunduğu seviye bin 910 dolar. Gümüşün ons fiyatında (xag/usd) 21,80 destek 26,20 direnç seviyeleri. Bulunduğu seviye 23,40 dolar seviyesi.Bunun gibi birçok enstrüman kendini beklemeye aldı. Amerika, Avrupa, İngiltere, Türkiye gibi birçok merkez bankası sürpriz yapmadı, yol haritalarında değişiklik yok.

Ne dış politika ne jeopolitik risk ne de risk algısında değişiklik yok. Benim öngörüm, 2023’e hızlı başlayan, dolar karşında iki haftadır yükselişini sürdüren tüm enstrümanlarda aşağı yönlü bir düzeltme bekliyorum. Altın, gümüş, pariteler ve borsalarda aşağı yönlü düzeltmeler, dolar endeksinin (dxy) toparlanmasını destekler. Önce destek seviyelerine gerilemesi gerekli. Çünkü Şubat’ta Fed var. Kısa vadeli bahane Fed olabilir.''