Anadolu Ajansı tarafından yayınlanan ‘podcast’te staj konusu konuşuldu.

Anadolu Ajansı Muhabiri Özcan Yıldırım, ajansın “Bir Bakışta” adlı podcast programında EYT konusundaki son gelişmeleri anlattı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in son açıklamalarından sonra sorunun EYT’lilerin istediği şekliyle çözüleceğinin anlaşıldığını aktaran Yıldırım, düzenlemeyi gün farkıyla kaçıracak çok sayıda kişinin de yasadan yararlanmak istediğini belirterek, şunları söyledi:

“Gün farkıyla düzenleme dışı kalanlar da bir beklentiye girdi. Mesela 99’un aralığında sigortalılığı başlayanlar var. Kamuoyunda şöyle bir beklenti de var: 99 yılının tamamını kapsayacak şekilde bir düzenleme yapılsın, beklentisi var. Bunun yanında yine o tarihlerde staj yapanlar var. Onlar da ‘bizim staj süremiz de sigorta başlangıcına sayılsın, biz de EYT kapsamında olalım’ şeklinde beklenti ve talepler söz konusu. İlerleyen günlerde bunlarla ilgili gelişmeler de olabilir.”

Son dakika! Vedat Bilgin duyurdu: EYT'de yaş sınırı olacak mı? Son dakika! Vedat Bilgin duyurdu: EYT'de yaş sınırı olacak mı?

EYT ve staj'da son durum ne?