Şampiyonlar Ligi finalinde 1 Haziran Cumartesi günü Borussia Dortmund ile karşılaşacak Real Madrid'de forma giyen milli futbolcu Arda Güler, Madrid'deki spor tesislerinde organize ettiği basın gününde açıklamada bulundu.

Kupayı kazanan ilk Türk futbolcu olmak istediğini belirten 19 yaşındaki yıldız oyuncu, "Finale kaldığımız için ve benim ilk finalim olmasından dolayı çok mutluyum, çok gururluyum" dedi. 

"ÖNEMLİ OLAN ORADAKİ KUPAYI ALMAK"

Sezon başında yaşadığı sakatlıklar sebebiyle zorlandığını ancak daha sonra bulduğu forma şanslarını iyi değerlendirdiğini söyleyen Arda, sözlerine şöyle devam etti:

"Zor bir sezon başlangıcı yaptım ve fırsatlar gelsin diye çok bekledim ama son bir ayda fırsatlar gelince de elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Umarım böyle olmaya devam eder. Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon forma giyemedim ama bundan dolayı hayal kırıklığım yok. Önemli olan oradaki kupayı almak." 

"ARDA SON MAÇLARDA KABİLİYETİNİ VE ÖZELLİKLERİNİ GÖSTERDİ"

Real Madrid'in teknik direktörü Carlo Ancelotti de Arda hakkında yöneltilen soruya şu şekilde yanıt verdi:

Nuri Şahin, 35 yaşında Alman devinin başına geçti Nuri Şahin, 35 yaşında Alman devinin başına geçti

"Arda son maçlarda kabiliyetini ve özelliklerini gösterdi. Mükemmel bir gol atma serisi yakaladı. Neredeyse yüzde 100 ile oynadı. Elbette cumartesi günkü final maçı içinde faydalı olabilir. Sahip olduğumuz opsiyonlardan biri de Arda." 

Editör: Yudum Özel