Asgari ücrete Temmuz ayında ikinci zam gelecek mi? sorusu uzun süredir konuşulan konular arasında yer alıyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması ikinci bir zamma 'yeşil ışık yakıyor' olarak yorumlandı. İşte detaylar...

Asgari ücrete Temmuz'da ikinci zam gelecek mi? sorusu gündemde. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 Haziran Cumartesi günü yaptığı açıklamada, "Petrol fiyatlarının arttığı dönemde dünyada neyin nereye geldiğini takip ediyorsunuz. Ücretliler başta olmak üzere her kesimden vatandaşımızın gelirlerini artırarak aradaki farkı kapatacak programları hazırlıyoruz." dedi. Bu açıklamanın ardından kamuoyunda asgari ücrete zam yapılacak olarak değerlendirildi. 

İSKİ'den İstanbullulara uyarı: 'Buralara dökmeyin' İSKİ'den İstanbullulara uyarı: 'Buralara dökmeyin'

Diğer yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den asgari ücretle ilgili "Temmuz ayında emekçilerin karşılaştıkları enflasyon farkına karşı düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim" ifadelerine yer vermişti.

ASGARİ ÜCRETE İKİNCİ ZAM GELECEK Mİ?

Asgari ücrete olası ikinci zamla ilgili Habertürk Ekonomi Yazarı Ahmet Kıvanç'ın yorumları şu şekilde:

"Mayıs ve Haziran ayı enflasyonları açıklandığı zaman bu yüzde 50'nin üzerine çıkma olasılığı çok yüksek. Dolayısıyla asgari ücrete de ikinci bir zam - ara zam gündeme gelebilir."