Fenerbahçe'de yapılacak olan seçimli genel kurul öncesi kulübün başkan adayı Aziz Yıldırım, açıklamalarda bulundu. 

Fenerbahce Eski Baskani Aziz Yildirimdan Aciklama Ali Koca Kongre Cagrisi Lahj

Bursaspor efsanesi Batalla, teknik direktör olarak döndü Bursaspor efsanesi Batalla, teknik direktör olarak döndü

"HAKARETLİ KONUŞMALAR YAPMAZLARSA..."

Seçim sonucunda Ali Koç'la bir görüntü verebileceğini belirten Aziz Yıldırım, "Kazanırsam Ali Koç ile birlikte görüntü veririm ama bir şartla. 2018'deki gibi hakaretli konuşmalar yapmazlarsa kabul ederim. 3 haftadır ortaya çıkmam Fenerbahçe'ye ivme kazandırdı. Yaşasın Fenerbahçe" diye konuştu.

"BEN EFSANEYE KARŞIYIM"

Onursal başkanlık sorusuna Aziz Yıldırım, "Ya benim ne işim var onursal başkanlıkla falan? Ben efsaneye de karşıyım. İki tane efsane var; biri Fatih Sultan Mehmet, diğeri de Mustafa Kemal Atatürk" cevabını verdi.

"BİR DİP DALGASI VAR"

Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda gerçekleştirilecek Divan Kurulu seçimine dikkat çeken Aziz Yıldırım, "Bir dip dalgası var. Ne olur bilemiyorum, nasıl olur bilemiyorum... Biz kongreyi Şekip Bey'in yönetmesini istiyoruz. 2011'de gitti Metris'te bu kulüp için yattı. Bir tanesi gitsin 1 hafta yatsın bu kulüp için göreyim. Ben 186 seneyle yargılandım, bir gün boynumu eğmedim. Şekip Bey bunları yaşamış bir insandır. Divan Başkanı'na saygı göstereceksiniz" dedi.

''İSMAİL KARTAL'I KİM FENERBAHÇE'YE HOCA YAPTI?''

İsmail Kartal'ın Jose Mourinho ile ilgili görüşmesi hakkındaki sözlerinin hatırlatılmasının ardından Aziz Yıldırım, "İsmail Kartal'ı kim Fenerbahçe antrenörü yaptı? Onun böyle bir yere gelme şansı var mıydı? 'Ben varken, Mourinho ile konuştu' falan... Avrupa'da görüyoruz, büyük kulüpler hocaları başlarındayken yeni antrenörü tribüne getiriyor. Bunlar gayet normal yani" dedi.

"F.BAHÇE'DE VAGON DEVRİLDİ"

Fenerbahçe'yi şampiyon yapacağını dile getiren Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe'de vagon devrildi, başka bir yola gidiyor artık. Benim vaadim şampiyonluk, bunu diyebilen başka biri var mı" diye konuştu.

"ANCELOTTI İNANMAMIŞTI"

Carlo Ancelotti'yle ilgili anısını anlatan Aziz Yıldırım, "Ancelotti geldiğinde gezdirecek yerimiz yoktu. 25 bin kişilik bir stad, Dereağzı perişan... Ona 'Yapacağım bu stadı' dediğimde inanmamıştı, yaptım" ifadelerini kullandı.

"CEFERİN BENLE GÖRÜŞMEK İSTEDİ"

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin'in kendisiyle görüşmek istediğini belirten Aziz Yıldırım, "UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, benle görüşmek istedi ve görüşmeye gittim. Ona orada 'En büyük şikeci UEFA dedim' kaldı... UEFA kim ya! Sanki TFF'den bir farkları var" dedi.

"İNSANLARI KANDIRMAYA GEREK YOK"

"Cumartesi günü Fenerbahçelileri bir transfer sürprizi bekliyor mu" sorusuna Aziz Yıldırım şu cevabı verdi:

"Hayır ben yapmayacağım. Bizde şu an yetki yok çünkü. İnsanları kandırmaya gerek yok. Biz Kiev'e elendiğimiz gece 5 transfer yapmıştık, daha önce de görüşmediğimiz isimlerdi bunlar. Hocanın istediği isimleri alırız geldiğimizde. Fenerbahçe, Ali Koç döneminde 27 transfer yapmış transfer döneminin son günlerinde. Biz 1-2 tane yapmışızdır 20 yılda. Küme düşüyordu bu takım, onu hiç söylemiyorsunuz."

STADYUM PROJESİ AÇIKLAMASI

Stadyum projesine değinen Aziz Yıldırım, "Nihat Özbağ, Alman bir firma ile bu stadın çalışmasını yapıyor. Bunu yapacağız" dedi.

Editör: Ali Çetin