EYT Federasyonu Gönül Boran Özüpak, Halk Tv'nin canlı yayın konuğu oldu. Programda Bakan Bilgin'in EYT düzenlemesine ilişkin yaptığı açıklamayı yorumladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bugün Türkiye Millet Meclis'inde Plan ve Bütçe Komisyonunda tek tek EYT konusuna ilişkin açıklama yaptı.

EYT sigorta girişi staj ve çıraklık sigortasından mı hesaplanacak? EYT sigorta girişi staj ve çıraklık sigortasından mı hesaplanacak?

Bakan Bilgin EYT düzenlemesi için Aralık ayında Meclise sunacaklarını belirtti. Bugünkü açıklamasında şöyle bir fark vardı. Genel olarak EYT'liler milyonlarla telafuz ediliyordu ancak Bilgin böyle bir durum olmadığını bu düzenlemenin bir buçuk milyonu kapsayacağını açıkladı.

Bakan Bilgin'in anlattığına göre; prim gün sayısı ve hizmet yılı korunacak sadece yaş engeli aşılacak. Yani kapsamı beklenenden daha dar bir düzenleme gelebilir. 

GÖNÜL BORAN ÖZÜPAK HALK TV'de

Bakan Bilgin'in "EYT düzenlemesinden bir buçuk milyon kişi faydalanacak" sözleri üzerine EYT Federasyonu Gönül Boran Özüpak canlı yayında düşüncelerini ifade etti. 

Özüpak, " Geride kalan 3 milyon kişi staj ve çıraklık hiçe mi sayıldı?" ifadelerini kullanarak Bakan Bilgin'in açıklamalarını yorumlayamadığını belirtti.

Açıklamanın tamamını izleyebilirsiniz👎