AK Partili Belediye Başkanını darbettiler! 2 memur gözaltına alındı AK Partili Belediye Başkanını darbettiler! 2 memur gözaltına alındı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, otoyol ve köprü geçiş zamları ile ilgili AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Uraloğlu yapılan zamlara yönelik sorulan soruya, "Kamuda bir verimlilik ve tasarruf sürecindeyiz. Oluşan şartlara göre geçiş ücretlerimizi güncelleme ihtiyacı hissettik. Gerçekten çok düşük kalmıştı. Bakım işletme giderlerini karşılama noktasında bir düzenleme yapmamız gerekiyordu o düzenlemeyi yapmış olduk." değerlendirmesinde bulundu.

Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi'ne ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Uraloğlu, kamuda tasarrufun, herkesin daha dikkatli olmasını gerektiren bir süreç olduğunu söyledi.

Bakan Uraloğlu, "Zaten dikkat ediyorduk ama bu süreçte kamuyla da entegre olacak şekilde bizim de kurumlarımız, bu tasarruf yaklaşımına elbette daha fazlasıyla uyacak, katkı sağlayacak"dedi.

Kaynak: Sözcü