2024 yazında, dondurma fiyatları adeta tavan yaptı. Özellikle Bodrum'da üç top dondurma 750 TL'ye satılması sosyal medyada gündem oldu.

İstanbul’da dondurma fiyatları semtler arasında büyük farklılık gösteriyor. Bağcılar’da bir top dondurma 20 TL iken, Etiler'de bu fiyat 100 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Haber Global’in paylaştığı habere göre, Bodrum’da sadece dondurma değil, lahmacun, makarna ve ayran gibi yiyeceklerin fiyatları da sıklıkla gündeme geliyor.

Gıda Denetim Uzmanı Nurten Sırma, “Büyükşehirlerde bir top dondurma 60-70 TL civarında. Ancak turistik bölgelerde bu fiyat 250 TL’ye kadar çıkabiliyor” diyor.

İstanbul Havalimanı'nda en yüksek ikinci uçuş sayısına ulaşıldı İstanbul Havalimanı'nda en yüksek ikinci uçuş sayısına ulaşıldı

Ağaoğlu ise konu hakkında, “Keçi sütü ve gerçek sahlep kullanılarak yapılan kaliteli dondurmaların bile daha pahalıya satıldığı yerler var. Vatandaşlar dondurma alırken dikkatli olmalı. Bu tür yüksek fiyatlarla karşılaşmamak için Bodrum, Antalya, Kemer gibi turistik bölgelerde fiyat listelerini kontrol etmek önemli. Fiyat listeleri görünür olmalı; eğer değilse, zabıtaya şikayet edilmeli” diye konuşuyor.

Bir kıymanın kilosu ortalama 480 TL ile 680 TL arasında satılırken, Bodrum'da 3 top dondurmanın fiyatının 750 TL'yi bulması gündeme oturdu.

Editör: Yudum Özel