Brezilyalı futbolcu Dani Alves, gece kulübünde bir kadına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı.

İspanya basınında yer alan haberlere göre, başarılı futbolcu Dani Alves 30 Aralık 2022'de Barselona şehrindeki bir gece kulübünde bir kadına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı.

Söz konusu olaydan iki gün sonra kadının Dani Alves ile ilgili suç duyurusunda bulunduğu ifade edildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı ve 39 yaşındaki futbolcunun mahkemeye çıkacağı kaydedildi.

EMNİYETTEN AÇIKLAMA

Gece kulübünün olduğu bölgeki polis bürosunun sözcüsü konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Cumartesi günü erken saatlerde meydana geldiği söylenen Barcelona'daki bir gece kulübünde meydana geldiği iddia edilen bir cinsel saldırıyı soruşturuyoruz. Polis, iddiada bulunan kadınla görüştü, ancak henüz karakola resmi bir yazılı şikayette bulunmadı" demişti.

Akın Akınözü'nün Wolf plan & No plan paylaşımı gündeme damga vurdu! Akın Akınözü'nün Wolf plan & No plan paylaşımı gündeme damga vurdu!

GÖZALTINA ALINDI

30 Aralık'ta yaşanan bu olayla ilgili olarak Dani Alves sabah saatlerinde karakola giderek polise ifade verdi. Meksika'nın UNAM Pumas takımında top koşturan Alves verdiği ifadede; "Evet, oradaydım ve eğleniyordum. Beni tanıyanlar dans etmeyi sevdiğimi bilir. Başkalarının alanını işgal etmeden dans ediyor ve eğleniyordum. O kadının kim olduğunu bilmiyorum. Hiç kimsenin alanını işgal etmedim. Hayır. Tanrı aşkına" sözlerine yer verdi. Alves ifadesinin ardından mahkemeye sevk edildi.