İddiaya göre Abdullah Gül, yeniden siyasete dönüyor.

Eski başbakan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, 10 yıllık aranın ardından tekrardan siyaset meydanına inmeye hazırlandığı öne sürüldü.

TV100 köşe yazarı Barış Yarkadaş'ın aktardığına göre, Abdullah Gül siyasi sahneye dönüş için hazırlıklara başladı.

DEVA PARTİSİ, GELECEK PARTİSİ VE SAADET PARTİSİ BİRLEŞİYOR MU?

Yarkadaş’ın iddiasına göre, DEVA Partisi'nin Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi'nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi'nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun liderlik ettiği partiler, tek bir çatı altında birleşmeyi planlıyorlar. Bu yeni oluşumun başına ise Türkiye'nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün geçeceği iddia ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan G-7 Liderler Zirvesi için İtalya'ya gitti Cumhurbaşkanı Erdoğan G-7 Liderler Zirvesi için İtalya'ya gitti

Konu ile ilgili yazıda, "Gül ve yakın çevresinin, Erdoğan sonrası döneme yönelik pozisyon aldığı, Gül'ün yeni parti ve siyasete olumlu baktığı" ifadeleri de kullanıldı.

17 MAKAM ARACI TAHSİS EDİLMİŞ

Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığına yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre, Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül için toplam 17 makam aracı tahsis edilmiş. Bu araçlar arasında iki zırhlı Mercedes ve bir Audi bulunduğu bildiriliyor.

Editör: Yudum Özel