Cem Yılmaz ile Ahu Yağtu, 2013'te iki yıl süren evliliklerini anlaşmalı olarak bitirmişti. Yılmaz, oğlu Kemal için ayda 10 bin dolar nafaka ödemeyi kabul etmişti. Ancak ünlü komedyen, dolar kurunun artışı ve pandemi dönemindeki gelir azalışı nedeniyle, 2022'de nafakanın Türk Lirası'na çevrilerek 40 bin liraya indirilmesi talebiyle dava açtı.

Ahu Yağtu ise çocuğun masraflarının arttığını belirterek bu talebe itiraz etti. İstanbul 11. Aile Mahkemesi, Yılmaz'ın talebini kısmen kabul ederek nafakayı 70 bin liraya çevirdi. Ancak, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 38. Hukuk Dairesi, Yılmaz’ın 10 bin dolar ödemeye devam etmesine karar verdi. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi de bu kararı onaylayarak kesinleştirdi.

Bu kararla birlikte Cem Yılmaz, eski eşi Ahu Yağtu’ya aylık 10 bin dolar nafaka ödemeye devam edecek.

Düğün sonrası ilk kare! Gamze Özçelik ve Reshad Strik balayı yerine yardım götürmeye gitti Düğün sonrası ilk kare! Gamze Özçelik ve Reshad Strik balayı yerine yardım götürmeye gitti

ÜNLÜ KOMEDYEN KARARA İSYAN ETTİ

Tüm bu yaşananların ardından Cem Yılmaz konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı şu paylaşımla sessizliğini bozdu:

 "Evet bütün haberler, yorumlar haklı. Cimriyim ve çocuğumla ilgilenmiyorum. (Bu bilinen bir gerçek) ve tabii ki oğlumu tek başıma yaptım. İyi eğlenceler. Minik not: 11 yıl önce boşandım. (Dünyada bir ilk)" 

Editör: Dilara Adak