Demokrat Partili Cemal Enginyurt, gerçekleştirdiği bir konuşma sırasında , kısa süre önce İbrahim Tatlıses'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaşadığı diyaloga değinerek çok sert açıklamalarda bulundu.

Enginyurt, Tatlıses'i hedef aldığı açıklamasında, "Adam olsan ortaokulu bitirirdin lan sen. İlkokuldan kaçmışsın, okumamışsın." dedi.

TOPLU AÇILIŞA KATILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da toplu açılış töreninde konuşma yaptı. Terörle mücadele mesajı veren Erdoğan'ın konuşmasının sonunda sahneye İbrahim Tatlıses de çıktı.

"CUMHURBAŞKANIM İÇİN BURADAYIM"

Mikrofonu alarak hemşehrilerine seslenen Tatlıses, "Bize Cumhurbaşkanımız yeter gerisi te go ti çı goti. Az önce de şarkı sözlerimi söyledi çok mutlu oldum. Sizleri çok seviyorum. Cumhurbaşkanım için buradayım. O beni davet etti. Son nefesime kadar da Cumhurbaşkanımızın yanındayım. Allah hepinizden razı olsun" dedi.

Metin Uca ve Barbaros Şansal neden gözaltına alındı? Metin Uca ve Barbaros Şansal neden gözaltına alındı?

ENGİNYURT'TAN ELEŞTİRİ

Cemal Enginyurt, İbrahim Tatlıses'in Urfa'da yaptığı açıklamalara çok sert tepki gösterdi.

Enginyurt'un açıklamaları şu şekilde;

"Cumhurbaşkanım diyor, Oxfor vardı da diyor ben mi okumadım diyor, Cumhurbaşkanı da he diyor. Oğlum Oxford yoktu da Urfa'da ortaokul vardı, adam olsan ortaokulu bitirirdin lan sen. Sen okuldan kaçmışsın lan ilkokuldan sonra, okumamışsın lan. Okumayı becerememişsin sen. Bir de diyor ki Cumhurbaşkanımız nereye giderse oraya gideceğiz diyor. Lan seni Cumhurbaşkanıyla gittiği yere göndermezsek namerdiz lan"