CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Adana'da EYT'liler ve emeklilerle bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi.

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Adana'da vatandaşı ziyaret etti. EYT'li ve emeklilerle bir araya gelerek onların sorunlarına kulak veren Şevkin, bir EYT'li vatandaşla sohbet etti.

Fabrika atık sularını kanala bıraktı, 8 işçi zehirlendi! Fabrika atık sularını kanala bıraktı, 8 işçi zehirlendi!

10 yıl esnaflık yapmış olduğunu söyleyen EYT'li vatandaş, "İktidar döneminde herşeyimi kaybettim. Battım. Ben ruh hastası oldum ve tedavi görüyorum. Çocuklarımın yolladığı parayla geçiniyorum. Eşim ve ben 1500 Tl ile geçiniyoruz. Herşeyimizden kestik. Bu zamlar gelmeden önce kırmızı eti zaten unuttuk. Kurbandan kurbana görüyorduk da. Tavuk eti alıyordum ama şu zamlardan sonra tavuk eti de alamıyorum. Sıkıntılarımız çok. Çay paramız bile olmuyor. " sözleriyle sıkıntılarını dile getirdi.

Sözlerine "Ben emekli değilim. Emeklilikte yaşa takılanlardanım. 55 yaşında olacağım emekliliği 5 sene uzattı. 58 yaşındayım. 2 sene daha beklemem gerekiyor." Müzeyyen Şevkin'in "Devletten yardım alıyor musun?" sorusuna ise hiçbir yerden yardım alamıyorum." dedi.