Eski CHP Milletvekili Haluk Pekşen'in vefatı sonrasında ölüm nedeniyle ilgili ortaya farklı iddialar sonrasında Acıbadem Sağlık Grubu'ndan açıklama geldi. Açıklamada iddialarla ilgili inceleme başlatıldığı belirtildi.

Vahşice katledilen Azra'nın annesi isyan etti: "Kızımın parçalarının yerini söylemeden gitti!" Vahşice katledilen Azra'nın annesi isyan etti: "Kızımın parçalarının yerini söylemeden gitti!"

CHP'nin eski Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in vefatı hakkında 'yanlış teşhis' iddiaları sonrasında hastaneden açıklama geldi.

Acıbadem Grubu'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"15 Ağustos 2022 tarihinde Acıbadem Bodrum Hastanemizin Acil Servis’ine başvurmasıyla tedavi süreci başlayan ve sonrasında Ankara’ya sevk edilerek tedavisine devam edilen hastamız Sayın Haluk Pekşen’in hayatını kaybetmesi, hepimizi derinden üzmüştür. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.

Sosyal medyada ve basında yer alan, merhum Haluk Pekşen’in kurumumuzdaki tedavi sürecine ilişkin iddialarla ilgili gerekli inceleme tarafımızca başlatılmıştır. Bu inceleme hızla gerçekleştirilip, sonuçları ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşılacaktır."

"AŞI DEĞİL YANLIŞ TEŞHİS"

Sosyal medyada Pekşen’in Kovid-19 aşısı nedeniyle vefat ettiği iddiaları ortaya atıldı. Pekşen’in kızı Ezgi Pekşen ise söz konusu iddiaları yalanlayarak açıklama yaptı.

Ezgi Pekşen, “Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi adına hayatımızın en acı günlerinden geçerken bu açıklamayı yapmak zorunluluğunu hissediyorum” diyerek başladığı sosyal medya paylaşımında babasının aşı ya da Covid-19 nedeniyle değil “yanlış teşhis” sonucu vefat ettiğini söyledi.