CHP'li Yavuzyılmaz, 1 günlük farkın 17 yıl geç emekliliğe neden olduğunu belirterek kademeli emeklilik sisteminin hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Uzun süren mücadeleden sonra istediklerini alarak düzenlemenin yasalaşmasını bekleyen EYT'lilerin ardında 2000'sonrası SGK'lılar kaldı. EYT düzenlemesinin ardından bir günlük farkla EYT düzenlemesinden yararlanamayan vatandaşların mağduriyeti devam ediyor.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Halk Tv'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu.

Yavuzyılmaz, 1 günlük farkın 17 yıl geç emekliliğe neden olduğunu belirterek kademeli emeklilik sisteminin hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Yeniden Refah Partisi'nden: Staj ve çıraklık mağdurlarına, 2000 sonrası SGK mağdurlarına destek Yeniden Refah Partisi'nden: Staj ve çıraklık mağdurlarına, 2000 sonrası SGK mağdurlarına destek

Yavuzyılmaz, ''2000 yılından itibaren bugüne kadar da kademeli bir emeklilik sisteminin hayata geçirilmesi gerekiyor. Yani kapsamlı bir reformla hiç mağdur geride bırakmamak mümkün. Ancak AK Parti sadece kendisine seçim kazandırabileceğini düşündüğü bazı oyalayıcı adımlarla birlikte vatandaşlarımızın umudunu adeta sömürüyor.'' dedi.