Bursa'da çöp evdeki bir odada bir yıl kilitli kalan çocuktan sevindiren haber geldi. 9 yaşındaki çocuğun sağlık durumu ve keyfi iyi.

Bursa'da 1 yıldır çöp evdeki kilitli odada bakımsız bırakılan 9 yaşındaki çocuk ülke gündemine oturmuştu. Küçük çocuğun yaşadıkları ve durumu yürekleri sızlatmıştı. Bulunmasının ardından tedavi altına alınan çocuktan sevindiren haber geldi. 

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, 9 yaşındaki çocuğun durumu hakkında açıklama yaparak, ''Şimdiye kadar gördüğüm en iyi Cem Muhammet ile karşılaştım. Psikolojik olarak çok iyi durumda. Kan değerleri, böbrek ve kalbi çok iyi. Yürüyor. 2 kilo 100 gram kilo aldı. Keyfi yerinde çok mutlu oldum.'' dedi. 

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde 9 gündür tedavi gören Cem Muhammet A.'yı ziyaret etti.

"KEYFİ YERİNDE ÇOK MUTLU OLDUM"

İHA'da yer alan habere göre hastane çıkışında açıklamalarda bulunan Rektör Özkan, “Şimdiye kadar gördüğüm en iyi Cem Muhammet ile karşılaştım. Psikolojik olarak çok iyi durumda. Kan değerleri böbrek, kalp çok iyi. Yürüyor. 2 kilo 100 gram kilo aldı. Bir sürü şey geliyor. Keyfi yerinde çok mutlu oldum.

"ÇİKOLATA İSTEDİ, ARTIK YİYEBİLECEK"

Çikolata istedi. 'Ne zaman yiyebilirim?' dedi. Onları peyderpey yemesi lazım. Daha önce onları veremiyorduk, şimdi olması gereken çocuk gibi yemeye başlayacak.

Bilim Olimpiyatlarında Sivas ’a altın madalya! Bilim Olimpiyatlarında Sivas ’a altın madalya!

"ÇIKINCA DA ZİYARET EDECEĞİZ"

İnşallah buradan çıktığı zaman da güzel bir aile ortamına kavuşur. Bizim en önemli şeyimiz onun en mutlu olacağı ortamı doğru karar vermek. Çıkınca da ziyaret edeceğiz” dedi.

"ŞU AN TEDAVİSİ OLUMLU İLERLİYOR"

Ne zaman taburcu olacağı ile ilgisi soruya cevap veren Prof. Dr. Yıldıray Çete ise “Bir zaman mümkün değil. Belli bir kiloya ulaşması lazım. Taburcu olmasına gittikçe daha olumlu bakıyoruz, ama şu gün olacak demek doğru değil. Şu anda tedavisi olumlu yönde gidiyor” dedi.