Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altına düşecek. Bazı bölgelerde ise kuvvetli sağanak yağış etkili olacak. İşte detaylar...

Hastanede trafo faciası: Hastalar tahliye edildi Hastanede trafo faciası: Hastalar tahliye edildi

Meteoroloji birçok ilde sağanak yağışın beklendiğini belirterek vatandaşları uyardı. Geçtiğimiz hafta can kayıplarının da neden olan yağışlar Ankara dahil 5 ilde yeniden sel ve su baskınları yaşanabilir.

GÖK GÜRÜLTÜĞÜ SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji'den yapılan değerlendirmeye göre, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Edirne, Bilecik, Sakarya, Kırşehir, Yozgat, Rize, Kars ve Ardahan çevreleri ile Isparta ve Konya'nın kuzey, Ordu'nun iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN MESAJ

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Meteoroloji'den alınan bilgiye göre yarın Ankara'da gök gürültülü sağanak yağışa bağlı olarak sel, su baskın, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklar beklenmektedir. Büyükşehir Belediyemiz tüm birimleriyle teyakkuz halinde olup vatandaşlarımızın da yağışın olası olumsuzluklarına karşı dikkatli ve tedbirli olmasını rica ederiz" denildi.