Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Çatışma Kurbanı Masum Çocuklar Günü sebebiyle sosyal medya üzerinden bir mesaj paylaştı.

7 Ekim'den beri Gazze'de barbarca katledilen 15 binin üzerindeki çocuğu hüzünle yad ettiğini söyleyen Erdoğan, "Gazze’de katledilen sadece çocuklar değil, bebekler değil aynı zamanda insanlıktır. Maalesef dünya bu imtihanda sınıfta kalmıştır." dedi.

"TÜM DEVLETLERİ İSRAİL BARBARLIĞINA KARŞI AÇIK BİR TAVIR KOYMAYA ÇAĞIRIYORUM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu özel günü ilan etmiş olan Birleşmiş Milletler'i, Gazzeli masum çocukların aylardır bombalarla katledilmesine karşı artık somut bir adım atmaya, dünya 5’ten büyüktür anlayışıyla harekete geçmeye davet ediyorum. Tüm devletleri, Gazzeli çocuklarla birlikte insanlığın onurunu, haysiyetini de korumaya, kontrolden çıkan İsrail barbarlığına karşı açık bir tavır koymaya çağırıyorum." ifadelerine yer verdi.

Sahipsiz köpeğin bir kişiyi ısırdığı mahallede kuduz karantinası başlatıldı Sahipsiz köpeğin bir kişiyi ısırdığı mahallede kuduz karantinası başlatıldı

Türkiye olarak Gazze başta olmak üzere dünyanın neresinde bir mazlum, mağdur, garip varsa; çocuklar nerede öldürülüyor, nerede açlıkla, yoklukla sınanıyorsa ellerini uzatmaya devam edeceklerini aktaran Erdoğan, daha adil bir dünyanın mümkün olduğu inancıyla canla başla çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Editör: Yudum Özel