Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.

AA-20240212-33686989-33686984-CUMHURBASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki dönemde, ekonomi programımızın müspet yansımalarını, enflasyon başta olmak üzere diğer alanlarda net bir şekilde göreceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD ile bir süredir yürüttüğümüz F16 talebimizin olumlu sonuçlanmasından memnuniyet duyuyoruz." ifadelerini kullandı. 

Terörle mücadele

Irak ile yürütülen Kalkınma Yolu Projesine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Terörün yok edilmesi, Irak'la hayata geçirmeyi planladığımız Kalkınma Yolu Projesi için de önemlidir. Türkiye, ne pahasına olursa olsun, güney sınırlarında bir 'teröristan' kurulmasına müsaade etmeyecektir. Terör örgütü mensuplarını, nerede bulursak orada kafalarını ezmeyi, bu amaçla oluşturulan altyapıları imha etmeyi sürdüreceğiz." 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yaz aylarında Pençe Harekat bölgesindeki tahkimatımızı önemli ölçüde tamamlamış olacağız, böylece çok daha etkin tedbirleri alma imkanına kavuşacağız." diye konuştu. 

İstabul'daki ulaşım projeleri

İstabul'da yürütülen ulaşım projeleriyle ilgili Erdoğan, şöyle konuştu:

"Önümüzdeki aylarda 4 ayrı proje kapsamında, 34 kilometrenin üzerinde uzunluğa ve 18 istasyona sahip raylı sistemi İstanbul'a kazandıracağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mahalli İdareler Seçimlerini, ülkemizi tökezletmenin aracı haline dönüştürme hayali kuranların heveslerini yine kursaklarında bırakacağız." dedi. 

İsrail'in saldırıları

İsrail'in Refah kentine düzenlediği saldırıya ilişkin Erdoğan, şunları kaydetti:

Galata Kulesi bugün itibarıyla ziyarete kapandı Galata Kulesi bugün itibarıyla ziyarete kapandı

"İsrail'in bu pervasızlığının sebebi, Batılı güçlerin 'tavşana kaç tazıya tut' diyen ikiyüzlü politikasıdır. Hitler özentisi Netanyahu yönetimi, 7 Ekim'den beri sürdürdüğü vahşet ve katliam politikasında her gün yeni bir kırmızı çizgiyi aşıyor. Batılı güçler sahne önünde İsrail'e itidal çağrısı yaparken Hamas bahanesinin arkasına saklanarak, Netanyahu'nun katliamlarına göz yumuyorlar." diye konuştu.