İstanbul emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Başakşehir’de bir işyerine düzenlenen silahlı saldırının faillerini bulunması için başlattığı çalışma kapsamında, şüphelilerin Kırıkkale ilinde faaliyet gösteren bir otele de silahlı saldırı düzenlediğini tespit etti. Bunun üzerine organize polisi, Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle ortak çalışma başlatarak "Daltonlar" suç örgütü üyesi 6 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı.

Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, şüphelilerin çalıntı motosiklet ile olayı gerçekleştirdiklerini belirtti. Daha sonrasında çalıntı motorun izini süren polis, E.B. isimli kişinin motosikleti kullandığını, E.S. isimli şüphelinin ise silahlı saldırıları düzenlediğini öğrendi.

Yapılan çalışmalarda şüphelilerin ‘Daltonlar’ suç örgütüne üye olduğu belirlendi. Polis ekipleri, şüphelilerin adreslerini tespit ederek eş zamanlı baskın düzenledi. Operasyon kapsamında E.B. ve E.S. ile birlikte onlara yardım ve yataklık eden 4 kişi daha gözaltına alındı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı yaz denetimleri için sahilde! Hazine ve Maliye Bakanlığı yaz denetimleri için sahilde!

Öte yandan, gözaltına alınan 6 şüphelinin adreslerinde yapılan aramalarda 2 adet otomatik tabanca ile çok sayıda fişek ele geçirildi.

O ANLAR KAMERALARA YANSIDI

Kameraya yansıyan görüntülerde, şüphelilerin motosikletle hedefteki işyerlerinin önüne gelerek saldırıyı gerçekleştirdikleri kayıt altına alındı.

Kaynak: T24