İstanbul'da bulunan bir okulda müdür yardımcısının 14 yaşındaki kızına kötü davrandığını öğrenen veli, okula gidince öğretmenlerden dayak yedi.

İstanbul'da bulunan bir okulda müdür yardımcısının 14 yaşındaki kızına kötü davrandığını öğrenen veli, okula gidince öğretmenlerden şiddet gördü. Müdür yardımcısı ve okulun beden eğitimi öğretmeni tarafından kızının yanında dayak yiyen baba savcılığa suç duyurusunda bulundu. Şikâyetin ardından müdür yardımcısı ve beden eğitimi öğretmeni hakkında soruşturma başlatılırken Milli Eğitim Bakanlığı da öğretmenler hakkında idari soruşturma başlattı.

 Olay 12 Ekim tarihinde Pendik ilçesinde bulunan ortaokulunda meydana geldi. 36 yaşındaki Murat G, bir hafta boyunca okula gitmeyen kızının durumundan şüphelendi. Kızıyla birlikte okula giden genç adam koridorda yürüdüğü sırada okulun müdür yardımcısı Abbas C'nin yanlarından geçtiği sırada kızının kendisine söylediği iddiaya göre "Senin kafana sı..ım" şeklinde konuştuğunu bu nedenle okula gelmek istemediğini söyledi. Genç baba müdür yardımcısının yanına giderek kızına neden bu şekilde davrandığını sorduğundaysa bu kez hiç beklemediği bir tavırla karşı karşıya kaldı.

İKİ ÖĞRETMEN ÖĞRENCİ VELİSİNİ TARTAKLADI

Sabah Gazetesi’nden Atakan Irmak haberine göre, okulun müdür yardımcısı Abbas C., öğrencisinin velisine 'Seni kim aldı bu okula, sen nasıl girdin içeri, çık dışarı lan' şeklinde bağırmaya başladı. Murat G., ise kızının bu okulda okuduğunu kendisini veli olduğunu söyledi. Bu sırada okulda beden eğitimi olarak görevli öğretmen Mete Y. de ikilinin yanına gelerek olaya müdahalede bulundu. Yine iddiaya göre beden eğitimi öğretmeni Murat G'ye "Çık lan dışarı" diyerek iteklemeye başladı.

İfadenin ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Durumdan Milli Eğitim Bakanlığına da haber verilmesi üzerine iki öğretmen hakkında ayrıca idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Genç adam kızının psikolojisinin bozulduğunu ileri sürerek okulunu değiştirmek zorunda kalacağını bildirdi.

Son dakika! Bolu'da zincirleme kaza... Yol trafiğe kapatıldı Son dakika! Bolu'da zincirleme kaza... Yol trafiğe kapatıldı

Kaynak:ODA TV