İstanbul-Esenyurt'ta bulunan hastanede ''sessiz olun'' uyarısına sinirlenen hasta yakınları güvenlik görevlisini boynundan bıçakladı.

Türkiye'nin İsrail büyükelçisi belli oldu: Feyzioğlu şaşırttı Türkiye'nin İsrail büyükelçisi belli oldu: Feyzioğlu şaşırttı

İstanbul'da bir devlet hastanesinde hasta yakınları tarafından güvenlik görevlisine uygulanan şiddet ülke gündemini salladı. Güvenlik görevlisinin ''sessiz olun'' uyarısına sinirlenen hasta yakınları güvenlik görevlisi Tuğrul Okudan'ı boynundan bıçakladı.

Dün 18.20 sıralarında Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi'nde yakınlarının rahatsızlığı için acile gelen kişiler bağrışmaya başladı. Bunun üzerine güvenlik görevlisi hasta yakınlarını 'sessiz olun' diyerek uyardı.

Bu uyarıya sinirlenen hasta yakını Çetin K. dışarıda bulunan motosikletten ekmek bıçağını alıp, güvenlik görevlisi Tuğrul Okudan'ı boynundan bıçakladı. Ağır yaralanan güvenlik görevlisinin ilk müdahalesi acil serviste yapıldı. Daha sonra güvenlik görevlisi Tuğrul Okudan özel bir hastaneye sevk edildi. Olay sonrasında hastane bir süre kapatılırken, geniş güvenlik önlemleri alındı. Özel bir hastanede tedavi altına alınan güvenlik görevlisi Tuğrul Okudan kurtarılamayarak, hayatını kaybetti. Güvenlik görevlisini bıçaklayan şüpheli Çetin K. ve Mazlum B. gözaltına alınırken, olayda kullandıkları bıçak da ele geçirildi.

BAKAN KOCA: SON DERECE ÜZGÜNÜM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, olayla ilgili olarak sosyal medya Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: Sağlıkta iyi haberlerin birbirini izlediği günlerde vereceğim bu haber için son derece üzgünüm. İstanbul Esenyurt Devlet Hastanesi güvenlik görevlimiz Tuğrul Okudan uğradığı bıçaklı saldırı sonucu aramızdan ayrıldı. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.