Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi suçlamalarla tutuklanan sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat çiftinin tutuklanmadan önce komşularıyla yaşadığı kavganın yargılaması başladı.

Anadolu 35. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Dilan Polat ve Engin Polat, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan sanık Dilan Polat, "Avukatlarım orada değil mi? Ne diyeceğimi bilemiyorum. Biz uzlaştık. Kimseyi darbetmedim. Zaten benim bir erkeği darbedebilmem mümkün değil. Hakaret veya tehdit içerikli bir söz söylemedim. Şikayetçi değilim." dedi.Müştekilerle geçmişten gelen herhangi bir husumetinin olmadığını da sözlerine ekleyen Dilan Polat, "Otopark nedeniyle tartışma yaşadık sadece. Müştekilerin evine girmedim. Zaten kamera görüntülerinde de mevcuttur. Suçlamayı kabul etmiyorum. Beraatımı istiyorum." dedi.

Engin Polat'ın duruşmadaki savunması ise şu şekilde: 

"Olay günü arkadaşlarımız gelmişti bizim misafirimizdi. Metin bey aracını evine gitmek isteyen arkadaşının arabasının arkasına çekmiş. Misafirimizin çocuğu hastalanınca acil olarak çıkmak durumunda kaldık. Eşim bu durumu kendisine bildirince aralarında tartışma çıkmış. Ben içeride otururken eşimin çığlık sesini duydum. Kalkıp gittiğimde evin içinde birilerinin eşime saldırıldığını ve küfür edildiğini söylediler. Bunun üzerine Metin beyin evine doğru gittim. Kendisini tanımadığım için yolda görmedim. Kapının eşiğinde durarak Metin’in eşine, eşinin nerede olduğunu sordum. Bayanın kendisine bir hakaret veya tehdit olmamıştır. Zaten videoda çok kısa bir şekilde durup geri dönüyorum. Aşağı doğru indim Metin ile eşimin tartıştığını, Metin’in eşime hareketler yaptığını gördüm. Elleriyle eşimin göğsüne vurmak suretiyle hareket yaptığını görünce endişelendim, eşimi korumak amacıyla bir kere gerçekleşmek üzere darp oldu. Videolardan görüldüğü üzere hiçbir şekilde konuşma imkanımız olmadı. Dolayısıyla kendisine hakaret veya tehdit etme olanağım olmadı. Suçlamayı kabul etmiyorum. Beraatimi talep ediyorum."

Hakimin "Evin içine girdiğin iddia ediliyor." demesi üzerine Engin Polat, "Evin içine girmedim kapının eşiğindeydim." dedi.

Müşteki avukatları, mahkemeye müvekkillerinin şikâyetinden vazgeçtiğini bildirerek dosyanın düşürülmesini istedi.

Düğün sonrası ilk kare! Gamze Özçelik ve Reshad Strik balayı yerine yardım götürmeye gitti Düğün sonrası ilk kare! Gamze Özçelik ve Reshad Strik balayı yerine yardım götürmeye gitti

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanıkların savunmalarında belirttikleri gibi çocuğun olay gecesi hastaneye götürülüp götürülmediğine ilişkin raporların dosyaya sunulması ve müştekilerin dinlenmesi için duruşmayı 14 Haziran’a erteledi.

NE OLMUŞTU?

Dilan ve Engin Polat çifti, 6 Haziran Salı günü Çekmeköy'deki lüks sitelerinde Engin Polat'ın doğum günü partisini düzenledi. Otopark, partiye katılan misafirlerin araçlarıyla doldu. Akşam saatlerinde komşular, araçlarını Sıla Doğu'nun aracının arkasına park etti. Polat ailesinin evindeki partide bir çocuğun rahatsızlanması üzerine, Dilan ve Engin Polat çifti ve yakınları çocuğu hastaneye götürmek için dışarı çıktılar. Komşularına araçlarını çekmelerini söylemek istediler. İddiaya göre, Dilan Polat komşusuna hakaret etti ve tekme atmaya çalıştı. Engin Polat ise komşusunun evine girerek tehdit ve küfürlerde bulundu. Kadın, KADES uygulamasıyla polisi çağırdı. Kısa süre sonra polis ekipleri Polat çiftinin evine geldi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamede, Dilan Polat için 8 yıl 4 ay, Engin Polat için ise 11 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Kaynak: NTV