Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, EYT düzenlemesi için ise ‘patron çıldırdı’ benzetmesini yaptı.

Sözcü’de yer alan habere göre; Sakarya’da Demokrat Parti’nin 13. Olağan İl Kongresi’nde, iktidarı eleştiren Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, şöyle konuştu;

“2023’te güzel günleri hep birlikte göreceğiz. Böyle hayal ediyoruz. Hayal edildikçe gerçekleşir. Biz de gerçekleşecek olan bu hayale umutla koşuyoruz. Kır atın süvarisi Gültekin Uysal ile birlikte iki yıla aşkın bir zamandır Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Hayalimiz var. Çocuklarımızın geleceğini çaldılar. Torunlarımızın geleceğini ipotek altına aldılar.

Ülkemizi Moğol istilasından, daha büyük bir istilaya yağma ettiler. Soygun, talan, vurgun düzenini kurdular. Çaldıkça çaldılar, soydukça soydular. Ahlâksızlıkta sınır tanımadılar. 6 yaşındaki çocuğa utanmadan tecavüz edilip, sahip çıktılar. İşte böyle bir dönemde, kıratın süvarisiyle nasıl 7 Ocak 1946 yılında, demokrasi için, adalet için, hukuk için, ‘yeter artık söz milletin’ dediysek, şimdi yine yeter artık söz milletindir diyoruz.”

İnançla, imanla yolumuza devam ediyoruz. Korkutmak istiyorlar. Baskı altına almak istiyorlar. Zindanları gösteriyorlar. Gece yarıları tutukluyorlar, tehdit ediyorlar, satın alıyorlar. Ama Allah’a hamd olsun ki, demokratları satın alacak paraları da yok, güçleri de yok.

17-25 Aralık’ta 700 bin dolar saati rüşvet diye alan hırsızlardan, hesap sormazsak namerdiz. Biz, kocasının şirketinden bakanlığını soyanlardan hesap soracağız. Biz, milletin anasına küfreden 5’li çeteye ihanet edenlerden hesap soracağız. Demokratlar olarak, genel başkanımız Gültekin Uysal’ın ifadesiyle, söz verdik. Devri sabık yaratacak ve hesap soracağız.

BEKİR BOZDAĞ’A TEPKİ

Maklubeci bir vekil var. İşi gücü Maklube yerdi eskiden. Pensilvanya’daki sümüklü için ağlar, gözyaşı dökerdi. Türkçe Olimpiyatları’nda ‘Hocam ne olur geri dön’ diye yırtınırdı. Genel başkanımıza dil uzatmış diyor ki, ‘Menderesin yolundan gidenler, partisinden gidenler, zerre kadar onuru varsa o altılı masayı terk etsin’ diyor. Onurdan, haysiyetten bahsedene bakar mısınız. Memlekette her türlü yağmayı, her türlü adaletsizliği, her türlü hukuksuzluğu tesis etmişler. Bize onurdan bahsediyorlar. Memlekette soygunu, vurgunu, talanı resmi hâle getirmişler. Bize onurdan bahsediliyorlar. Gece yarısı kadınları arkadan kelepçelemekten utanmıyorlar. Bize onurdan bahsediyorlar. 6 yaşından beri çocuğa tecavüz edene 15 yıldan beri ses çıkarmamışlar. Bize onurdan bahsediyorlar. Hadi ‘lan’ oradan Bekir, bizdeki onurun zerresi sende olsa adam olursun adam.

“Bakana laf söylenir miymiş, devleti temsil ediyormuş. Bu nasıl devleti temsil etmek. Şerefsiz demek sizde, ahlâksız demek sizde, kadına sürtük demek sizde. Öğretmene çapulcu demek sizde. Millet İttifakı’na illet-zillet, FETÖ’cü, PKK’lı demek sizde. Biz hakkımızı arayınca efendim devlet adamına laf söylenirmiş mi. Devlet adamına laf söylenmez doğru diyorsun. Ama devlet adamı adam olursa laf söylenmez.

EYT'de depreme takılanlar emeklilik hakkı istiyor! EYT'de depreme takılanlar emeklilik hakkı istiyor!

EYT TEPKİSİ

“Son günlerde çıldırdılar. Patron özellikle çıldırdı. Genel başkanın tabiriyle ‘Tarkan zora girdi’ ne varsa dağıtmaya başladı. EYT’ye veriyor. KYK’ya borçları ödüyor. Hani bay Kemal’in tabiriyle, bay Kemal ne dediyse yapıyor. Yapmaya da devam ediyor.''

Haberin tamamını okumak için tıklayınız.