Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, UEFA Kupası zaferinin 24. yılında Kemerburgaz Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen etkinlikte açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek'in sözleri şu şekilde:

"Hepiniz bu güzel, bu tarihi güne hoş geldiniz. Hepinize büyük bir teşekkür gönderiyorum. 17 Mayıs bizim artık her sene geleneksel hale getirdiğimiz bir kutlama. Türkiye'ye getirilmiş en büyük zafer. Artık bizlere düşen bunun tekrarlanması. İnşallah önümüzdeki dönemlerde de gelen yönetimler kulübümüze daha büyük zaferleri armağan ederler. Videoda gördük, değerli kardeşim Okan Hocam burada. Kendisiyle iki senedir çalışıyoruz. Takımımızı başarıdan başarıya koşturuyor. İnşallah önümüzdeki dönemde de bunu artıracaktır. Bizim kıymetlimizdir. Hepimiz onu çok seviyoruz.

İspanya, Hırvatistan'ı 3-0 yendi İspanya, Hırvatistan'ı 3-0 yendi

dursun-1

Galatasaray Türkiye'nin en büyük spor kulübü ve sivil toplum kuruluşu. Defalarca bu ispat edildi. İnsanlar tarafından görüldü.

''KIYMETLİ BAŞKANLARIMIZ OLDU''

Ali Sami Yen ağabeyden beri Galatasaray'a hizmet veren çok kıymetli başkanlarımız oldu. Onların hizmetleri çok değerli, bugünlere onların sayesinde geldik. Onların yaptıklarının üzerine bir tuğla daha koyarak, bir tık daha yukarı çıkarmak için ben ve arkadaşlarım elimizden gelen her şeyi son raddesine kadar yapıyoruz. İnşallah bundan sonraki yönetimler de bunu yapmaya devam edecek. Artık öyle bir şekil aldı ki bu, her gelen yönetim bir önceki yönetimin bir fazlasını yapmak mecburiyetinde hissediyor kendini. Galatasaray'ı önümüzdeki yüzyıllara taşımak için herkese başarılar diliyorum."

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur ise yaptığı açıkalamalarda, "2 yılı doldurmak üzereyiz. Herkesle acısıyla, tatlısıyla çok güzel zaman geçirdik. Ben taraftar olarak Galatasaray'ın ne kadar büyük bir camia olduğunu biliyordum ama yönetici olduktan sonra dış dünya ile ilişkiler kurduktan sonra... Bunu kimseyi coşturmak için söylemiyorum; o kadar büyük camia ki... Potansiyelimizin çok azını kullanıyoruz bunu gördüm. Böyle bir şey yapmaya çalışıyoruz. Benim gördüğüm en önemli şey Galatasaray'ın birlikteliğini sağlamak. Maalesef yaralanmaya çok müsait bir birlik. Belki de burada hep birlikte yapmamız gereken o birliği muhafaza etmek. Onu yaptığımızda şampiyonluklar da tesisler de böyle geliyor. Tüm emek verenlere teşekkür ediyorum. Herkese çok çok saygılar sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Editör: Ali Çetin