Ekonomist Şenol Babuşçu katıldığı programda asgari ücret, emekli maaşları ve EYT hakkında kritik açıklamalarda bulundu. EYT için tarih verdi.

Ekonomist Prof.Dr. Şenol Babuşçu, Yeniçağ TV'Ye konuk oldu.

Staj mağdurları borçlanma hakkı istiyor! Hükümete sesleniyor Staj mağdurları borçlanma hakkı istiyor! Hükümete sesleniyor

Konuk olduğu programda kritik açıklamalarda ve tahminlerde bulunan Babuşçu, asgari ücrete zam müjdesini verdi. Program sunucusunun asgari ücret tahminlerini sorması üzerine Babuşçu, Yıl sonunda asgari ücrete ciddi bir zam olabilir ve bu oran yüzde elliyi bulabilir. Aagari ücret böylece 8 bin, 9 bin hatta 10 bine kadar çıkabilir." dedi.

Bu yanıtın üzerine sunucunun Babuşçu'ya yönelttiği emekli maaşları sorusuna Babuşçu, "Emekli maaşları zammı ile ilgili herhangi bir duyum yok ancak tahminimce enflasyonun üzerinde bir zam olacaktır. Enflasyon altında zaten olursa emekliye haksızlık olur oy oranını zayıflatır." şeklinde yanıt verdi.

Son olarak yıllardır çözüme kavuşmayan ve son günlerde kabinenin gündeminde yer alan EYT meselesi hakkında ise 

EYT'yi çok oyaladılar, yıllardır çözülemedi. Eğer çözülmezse ciddi bir oy kaybı yaşanır. Bu sebeple EYT çözümü aralık ayına kadar kesinlikle sağlanacaktır." dedi.