Emeklilere kamu kurum ve kuruluşlarına ait sosyal tesislerde yıl sonuna kadar yüzde 15 indirim yapılabilmesine imkan tanıyan düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan ve kamu hizmetlerinden indirimli veya ücretsiz yararlanabilme şartlarını düzenleyen Cumhurbaşkanı Kararı çerçevesinde, Sosyal Güvelik Kurumu (SGK) kanunu uyarınca gelir ve aylık ödemesi yapılanlara kamu kurum kuruluşlarına ait sosyal tesislerde uygulanması gereken ücret tarifelerinde yıl sonuna kadar yüzde 15 indirim uygulanacak.

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: (Çanakkale'deki yangın) 300 hektar alanın etkilenmesi söz konusu Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: (Çanakkale'deki yangın) 300 hektar alanın etkilenmesi söz konusu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, geçtiğimiz hafta emeklilerle ilgili yeni çalışmaları açıklamıştı. Bu kapsamda emeklilerin kamu tesislerinden yüzde 15 indirim ile faydalanacağı bildirilmiş, emeklilerin yaz aylarında ise Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait öğrenci yurtlarını ücretsiz kullanabileceği duyurulmuştu.

Editör: Yudum Özel