Özgür Özel, DİSK Emekli-Sen Genel Başkanı Yavuz ile görüştü Özgür Özel, DİSK Emekli-Sen Genel Başkanı Yavuz ile görüştü

HAK-İŞ Konfederasyonu'nun KKTC Temsilciliği açılışı ve Başkanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından bir yemek düzenlendi. Yemeğin verildiği mekanın Eski Konak Meyhanesi olması tartışmalara neden oldu. Enerji İş Sendikası yönetiminden duruma ilişkin tepki geldi. Enerji İş Sendikası yönetiminden yapılan açıklamada, yemeğin gerçekleştiği mekanın içkili bir mekan olduğu, milli ve manevi değerlerimize örtüşmediği belirtildi. 

"BAZI İÇLER ACISI GERÇEKLERİ GÖZLER ÖNÜNE SERMİŞTİR"

Açıklamada, "Konfederasyonumuzun KKTC Temsilciliği'nin açılışı ve Başkanlar Kurulu Toplantısı'nın gerçekleştirilmesi amacıyla 24-26 Mayıs 2024 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde icra edilen programlar bazı içler acısı gerçekleri gözler önüne sermiştir. Programların icrasından sonra gerçekleştirilen yemek organizasyonu için gerçekleştirilen yemek organizasyonu için tercih edilen mekan HAK-İŞ'in ve milletimizin manevi değerleriyle bağdaşmayan içki şişeleriyle bezenmiş Eski Konak Meyhanesi'dir" ifadelerine yer verildi.

Enerji İş Sendikası yönetimi, organizasyona onay veren isimlerin HAK-İŞ disiplin kuruluna sevk edilmesini talep etti. Sendika yönetimi, sosyal medyada #ÖrtümeDokunanEliKırarım hastaginde buluşma çağrısı yaptı. Öte yandan HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan'ı istifaya davet etti.

Whatsapp Image 2024 06 02 At 13.46.37 (1)

Whatsapp Image 2024 06 02 At 13.46.37

Editör: Gizem Külcü