Galatasaray Sportif A.Ş Başkan Vekili Erden Timur, basın toplantısı düzenledi ve görevinden ayrıldığını açıkladı. 

Fenerbahçe taraftarı arasında Dzeko polemiği: Sosyal medyada kapıştılar Fenerbahçe taraftarı arasında Dzeko polemiği: Sosyal medyada kapıştılar

erden

Timur'un açıklamalarından öne çıkanlar:

"Şampiyonluktan 1 ay önce başkanımıza bu konuyu ilettim. Yönetimde olmak istemediğim talebimi ilettim. Şampiyonluk yarışında bunu söylemek imkansızdı. Sportif A.Ş'deki görevimiz devam ediyor demek zorundaydım. Sonrasında da sevincimize limon sıkmak istemedim. Susmam gerekiyordu öyle yaptım.

Sosyal medyadaki bol takipçili hesaplara, bu şeyleri göndererek, biz kaç yaşında insanlarız, bizleri de reddediyor, bu işin altında başka bir iş var diye herkese bir servis. Allah'ın işi ya bu, tanımadığım insandan öğrendim bunu.

13-14 aydır devam eden planlı yapılan iftiralara dayanmamın sebebi Galatasaray. Başka tutunacak bir dalım kalsa bu kararı almazdım. Bu iş aylarca sürdü.

Sponsorlukla ilgili eleştiriliyorum. 40 milyonluk sponsorluk imzalatmışım."

"KAN KUSTUM, KIZILCIK ŞERBETİ İÇTİM"

Sponsorlukla ilgili eleştiriliyorum. 40 milyonluk sponsorluk imzalatmışım. İftiraların durması için sustum, olmadı. Bu iş Florya'ya kadar taşındı. Ben 1 yıl boyunca kan kustum, kızılcık şerbeti içtim.

Sizce Galatasaray'ın en büyük sorunu bir sene daha şampiyon olup olmaması mı, yoksa Galatasaray her ivme kazandığında Galatasaray'a bu kadar bela açan, insanları kirleten bu kötü siyaset mi? Hangisi daha büyük problem?

Mevlana'nın bir sözü vardır; 'Sükut eyledim kahrı var dediler. Biraz söyledim, zehri var dediler. Sustum, kahrından susuyor dediler. Biraz konuştum, zehrini kusuyor' dediler. İnsan vicdanından eminse ne dendiğinin önemi yok.

ICARDİ AÇIKLAMASI

Icardi özel bir insan. Ben onunla duygularımı konuşmadım. Ama o anlar. Samimi biri. Ben öyle bir şey olacağını düşünmüyorum. Ama önemli rakamlı bir teklif gelirse bilemem. Benim hep arkamda duran çok az sayıdaki insandan biriydi."

Editör: Ali Çetin