14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekiliği seçimlerine 3 gün kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gençlerle bir araya geldi.

Erdoğan, konuşması sırasında 6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan ve 11 kentimizi derinden sarsarak binlerce insanımızın can kaybına neden olan depremler sırasında Kızılay'ın çadır satmasıyla ilgi de flaş ifadeler kullandı.

Erdoğan, konuyla ilgili "Bu konu beni de ciddi manada üzmüştür. Kızılay böyle bir işe giremez, süratle bu işi düzeltmesi gerekir." dedi.

İşte Erdoğan'ın gençlerle buluşması sırasında yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şöyle:

SELAHATTİN DEMİRTAŞ: "51 VATANDAŞIMIN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU"

"Diyarbakır'da 51 Kürt vatandaşımın ölümüne neden olan böyle bir insan sokaklarda elini kollunu sallaya sallaya mı dolaşsın?

"CEZAEVİNDE GAZETECİ YOK"

Cezaevinde gazetecilerin olduğu bilgisi yalandır. Ciddi manada versinler bu isimleri. Cidden böyle bir durum söz konıusuysa biz bu işin üzerine gidelim. Ben belediye başkanıyken 4 ay 10 gün hapiste yattım. Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki bir kitabı okuduğum için. Böyle bir durum gazeteciler için söz konusu değil. Bunların birçoğu hırsızlık, silah kaçakçılığı vb suçlardan içerdi. Bu olayların gazetecilikle uzaktan yakından bir alakası yok.

SEÇİM SONRASI AK PARTİ'NİN EKONOMİ POLİTİKASI NASIL OLACAK?

Sevgili arkadaşlarım, öncelikle Millet İttfakı'nın ekonomie ne yaptığı belli değil. Gizli kapılar ardında iş çeviriyorlar. IMF ile gizli gizli görüşüyorlar. Londra'dan borç almayı düşünüyorlar. Bizim tefecilerle işimiz yok. Kendi kaynaklarımızla yola devam ediyoruz. Savunma sanayimizden tutun enerjiye. Karadeniz'de kendi doğal gazımızı çıkarttık. Kendi yerli doğalgazımızı kullanmaya başladık. İnşallah seçim sonrası bu daha farklı gerçekleşecek. Gabar'da petrolümüzü de bulduk.

Metrobüste Erdoğan için bağırdı: Herkes neye uğradığını şaşırdı Metrobüste Erdoğan için bağırdı: Herkes neye uğradığını şaşırdı

SOĞAN FİYATLARI

"Bazı kişiler yükseltiyor, şimdi soğan 10-15 liraya düştü. Seçim sonrası bunu yapanları yargıda terleteceğiz.

MİLLET İTTİFAKI'NIN VAATLERİ: "HER ŞEYLERİ YALAN"

"Bunların her şeyi yalan üzerine bina edilmiş. Eğitimde ne vaat ediyor, sağlıkta ne vaat ediyor, tarımda ne vaat ediyor? Hiçbir şey. Bunların 10 tane belediyesi var. Hiçbir şey vardılar. Ben kokan Haliç'i temizledim, Haliç Kongre Merkezi'ni yaptım. Bu işler lafla olmaz, icraat ile olur. Bunlara sorun, acaba CHP'li beklediyeler Haliç Kongre Merkezi benzeri bir yapı yapmış mı? Muhalefetin vaatleri yalanlar üzerine kurulu. Rami'yi İstanbul'un en büyük kütüphanesi haline getirdik. Orası eskiden bir kışlaydı. Ankara Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın binasını biz tamamladık. Millet İttifakı söylüyor söylüyor da, savunma sanayiine karşı çıkıyor. Biz ülkenin başına geldiğimizde savunmanın yalnızca yüzde 20'si yerliydi. Şİmdi yüzde 80'i yerli. TGC Anadolu bunun bir örneği. Seçim sonrası TGC Anadolu'nun bir büyüğünü yapacağız."

Melih Bey'in belediye başkanlığı döneminde yaptıklarının hiçbirini yapamadılar. Metroları biz yaptık. İzmir'de öyle. İzmir'de şu an Körfez rezalet. Kokudan geçilmiyor. İstanbul-İzmir 7-5 saatti. Biz bunu 3,5 saate düşürdük. Onlar laf, biz iş üretiyoruz.

DEPREMDE KIZILAY'IN ÇADIR SATMASI: "BENİ DE ÜZMÜŞTÜR"

Bu konu beni de ciddi manada üzmüştür. Kızılay böyle bir işe giremez, süratle bu işi düzeltmesi gerekir. Biz Kızılay'ı çadır üretiminde daha aktif hale gelmesi için sürekli teşvik ettik.

6 Şubat olayında Türkiye olmayıp başka ülke olsa başlarına neler gelecekti. Şu an enkaz çalışmalarına varıncaya kadar bitirdik. Köy konutlarını teslim etmeye başladık. Kalıcı konutları yapıyoruz. Teslim törenleri başladığında vatandaşlarımızı rahatlatacağız.

"HÜDA PAR'ıN TERÖRLE BAĞI YOK"

HÜDA PAR'ın geçmişteki terör örgütüyle hiçbir bağı yok. Öyle olsa biz onlarla aynı yolda yürümeyiz. Bu HDP'nin kendini aklamak için başvurduğu bir yöntem. Bu seçimlere onlar kendi logolarıyla giriyorlar. Amaçları seslerini Meclis'te duyurmak. HÜDA-Par'a yapılan terör örgütü yakıştırmasını kabul etmiyoruz."