Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı vizyon belgesinde gençlere elektronik eşya alımında vergi avantajı gibi projelere yer verileceği belirtildi.

Türkiye Gazetesi'nden Yücel Kayaoğlu'nun yazısına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 28 Ekim’de açıklayacağı AKP'nin 2023 vizyon belgesinin ana unsurunu ekonomi oluşturacak.

İmama 'Caiz mi hocam?' şarkısı cezası: Sürgün edildi! İşte o şarkı... İmama 'Caiz mi hocam?' şarkısı cezası: Sürgün edildi! İşte o şarkı...

Dış politika, savunma sanayi projelerine de vurgu yapılacak. Özellikle gençlere yönelik yeni projelere yer verilecek. AKP kurmayları, elektronik eşyalarda gençlere vergi avantajı getirecek bir çalışmanın da bu projelerden biri olduğunu söyledi.

"Taleplere göre hazırlık yapıldı"

Kayaoğlu, ''Emekli, dar gelirli, asgari ücretliler ve EYT’liler için de vizyon belgesinde başlıklar açılacak. AK Parti kaynakları, Cumhurbaşkanı’nın açıklayacağı vizyon belgesinin cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümü perspektifinde hazırlandığını kaydetti. AK Parti kurmayları “Bugüne kadar partinin ve Cumhurbaşkanı’nın siyaset tarzı hep toplumsal beklentilere cevap verecek nitelikte olmuştur. 2023 vizyonu da bu çerçevede hazırlandı. Vatandaşın taleplerine göre bir hazırlık yapıldı. Hedefimiz, yeni yüzyıla ilişkin kazanımlarımızla Türkiye’yi bambaşka bir lige taşımak. 28 Ekim’de bir anlamda geleceğe yönelik yol haritası açıklanacak. Nasıl bir Türkiye hayal ediyoruz, neler yapacağız, hedefler neler açıklanacak” açıklamasında bulundu.