Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili yasal düzenlemenin önümüzdeki hafta Meclis gündemine getirileceği öğrenildi. EYT hakkındaki gelişmenin yanında sözleşmeli kamu çalışanlarının kadroya geçişiyle ilgili de yeni bir gelişme yaşandı. İşte ayrıntılar...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sözleşmeli personelin kadroya alınmasıyla ilgili 12 maddelik taslak metni AK Parti grubuna gönderdi.

TBMM’de, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş başkanlığında, bakanlık bürokratlarının da katılımıyla kanun teklifinin hazırlıklarına başlandı.

Taslak metnin bugün yasa teklifi haline getirilip, bu hafta içinde Meclis Başkanlığı’na sunulması bekleniyor. Söz konusu yasa teklifine başka düzenlemelerin de ekleneceği ve ‘torba teklif’ olarak Meclis Başkanlığı’na sunulacağı belirtildi.

EYT ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA MECLİS’TE

AK Parti grup yönetiminden milletvekillerine yapılan duyuruda, “Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi ile ilgili kanun teklifi grup başkanlığımızda imzaya açılmıştır. Teklifi imzalamak isteyen milletvekillerimiz grup başkanlığımızda imzalayabilirler” denildi.

Bu kez de LPG'ye büyük zam Bu kez de LPG'ye büyük zam

Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili yasal düzenlemenin de ayrı bir teklif olarak önümüzdeki hafta Meclis gündemine getirileceği kaydedildi.